‹ Atgal

Slovėnijos rašytojai smerkia antiimigrantiško apsakymo konkursą

Paskelbta 2018-10-11 13:49:33
Nuotraukos autorius: pixabay.com

Slovėnijos rašytojų sąjunga ketvirtadienį protestavo prieš vieną konservatyvių pažiūrų žurnalo „Demokracija“ paskelbtą apsakymų konkursą, pavadindama jį nepriimtina „rasistinės propagandos“ forma.

Viena iš sąlygų yra ta, kad apsakymas privalo mokyti vaikus, kad „gera gyventi tradicinėje šeimoje“ ir dera gyventi tik tarp „savo rūšies“ atstovų. Žurnalas „Demokracija“ atsakė į jam skirtą kritiką savo interneto svetainėje. „Bandydamas išsaugoti savo nacionalinę, kultūrinę ir religinę autonomiją, vienybę ir identitetą esi vadinamas žiauriu arba rasistu“, – rašoma joje paskelbtame straipsnyje. Žurnalas, kurio pagrindiniame interneto puslapyje skelbiamos kelios šiurpios prieš imigrantus ir musulmonus nuteikiančios istorijos, konkurso nugalėtojui siūlo 300 eurų premiją. Dalis žurnalo akcijų priklauso Vengrijos žiniasklaidos kompanijoms, glaudžiai susijusioms su nacionalistinių pažiūrų tos šalies premjeru Viktoru Orbanu.


Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/slovenijos-rasytojai-smerkia-antiimigrantisko-apsakymo-konkursa-286-1043336?c=286&copied


Užsisakykite naujienas