‹ Atgal

Vrublevskių bibliotekoje restauruotas unikalus dokumentas su Radvilų parašais

Paskelbta 2018-01-31 13:18:00
Nuotraukos autorius: Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje restauruotas unikalus dokumentas – pergamentas, išsaugojęs trijų Radvilų giminės vyrų parašus.

16-ojo amžiaus pabaigoje rusėnų kalba surašytu raštu Vilniaus vaivada Mikalojus Radvila Rudasis patvirtina, kad pardavė sklypą Vilniaus evangelikų reformatų bendruomenei, kuri įsigytoje žemėje ketina statyti bažnyčią. Taip pat skaitykite: Vrublevskių bibliotekoje – paroda literatei Pranciškai Uršulei Radvilienei Nepraleiskite progos pamatyti istorinę retenybę – rusėniškąją Bibliją Istorikų teigimu, pergamentas ypatingas, nes ant jo pasirašė net trys Radvilų giminės vyrai: Mikalojus Radvila Rudasis ir du jo sūnūs, Mikalojus ir Kristupas. Žemę bažnyčiai statyti Radvilos ne dovanojo, o pardavė, nors ši giminė prieš 500 metų įstatymais ir privilegijomis siekė, kad Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje evangelikų teisės būtų tokios kaip ir Romos katalikų, rėmė daugelio evangelikų bažnyčių statybą, mokslą ir meną.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/kultura/naujiena/naujienos/vrublevskiu-bibliotekoje-restauruotas-unikalus-dokumentas-su-radvilu-parasais-1104-918036


Užsisakykite naujienas