Kasmetiniame Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narių visuotiniame susirinkime šiemet ne tik pristatyti praėjusių metų veiklos rezultatai, bet ir patvirtinta nauja asociacijos valdyba. Slaptu balsavimu išrinkta vienuolikos narių asociacijos valdyba, kurioje šiais metais ir penki nauji veidai. Tai aukštojo mokslo atstovai, Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto prodekanė Jūratė Cravetto ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Meno vadybos skyriaus vedėjas Andrius Juškys. Tarp naujų valdybos narių architektūrologė, Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ vadovė Aida Štelbienė, Vilniaus Rotušės ir Trakų Vokės dvaro valdytoja Ieva Šiušaitė bei septyniolikos metų patirtį dizaino sektoriuje sukaupusi ir lietuvišką dizainą sėkmingai užsienyje pristatanti Eglė Opeikienė, „March Design Studio“ bendra-įkūrėja.
Antrai kadencijai valdyboje išrinkta Živilė Diawara – menų fabriko „Loftas“ bendra-įkūrėja, kūrybinių industrijų konferencijos „What‘s Next“ organizatorė bei viena iš Lietuvos muzikos verslo asociacijos steigėjų. Valdyboje taip pat lieka Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centro direktorius, parodų tarptautiniuose dizaino renginiuose iniciatorius ir vadovas Marius Urbanavičius, inovacijų ir kūrybinio proceso valdymo ekspertas Žilvinas Jančoras, Lietuvos leidėjų asociacijos vykdomoji direktorė Aida V. Dobkevičiūtė bei menotyrininkė, socialinių meno projektų ekspertė Roma Survilienė. Nepriklausomų prodiuserių asociacijos valdybos pirmininkas ir kino gamybos įmonės „Artbox“ įkūrėjas Kęstutis Drazdauskas valdyboje darbuosis jau ketvirtą kadenciją, jis išrinktas ir asociacijos valdybos pirmininku.
Pasak naujosios valdybos pirmininko Kęstučio Drazdausko, 2016 metai asociacijai buvo itin sėkmingi, organizacija tapo dviejų tarptautinių tinklų – inovacijas kultūros srityje skatinančio „N.I.C.E” (Network for Innovations in Culture and Creativity in Europe) ir Europos kūrybinio verslo tinklo (European Creative Business Network) nare. Ženkliai išsiplėtė ir asociacijos projektinė veikla – sėkmingai įvykdyti tarptautiniai ir nacionaliniai projektai, skirti ne tik šalies kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektoriaus kompetencijų kėlimui, tarpsektorinių partnerysčių skatinimui, bet ir Baltijos jūros regiono šalių kūrybinių industrijų tinklaveikos stiprinimui.
Siekiant suburti ekspertus iš skirtingų kūrybinių ir kultūrinių industrijų sektorių ir užtikrinti kokybišką asociacijos strategijos formavimą bei valdymą, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdyba renkama kas dvejus metus. Valdyba ne tik nubrėžia asociacijos veiklos gaires, bet ir atstovauja asociacijos narių interesus, tarp kurių – aukštosios mokyklos ir kolegijos, sektorinės kūrybinių industrijų asociacijos, kūrybinio verslo įmonės, menų inkubatoriai, klasteriai bei kultūros organizacijos.