Lietuvos kultūros taryba tęsia pirmojo 2017 m. finansavimo etapo konkurso rezultatų skelbimą. Priimtas sprendimas dėl dar septynių kultūros ir meno programų finansavimo. Dalinis finansavimas Kultūros rėmimo fondo lėšomis paskirstytas Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų plėtrai, Projektams, skatinantiems Lietuvos gyventojų pilietiškumą, politinį aktyvumą ir patriotiškumą, Skaitymo skatinimo iniciatyvoms, Kultūros paveldui, Meno kūrėjų organizacijų kūrybinių programų įgyvendinimui, Mėgėjų menui ir Tęstiniams mėgėjų meno renginiams. Šiuo sprendimu finansavimas paskirtas 213 projektų, kuriems paskirstyta 2 269 760 iš 11 mln. eurų, kuriuos planuojama paskirstyti per pirmąjį 2017 m. finansavimo etapą.
Lietuvos kultūros ir kūrybinių industrijų plėtrai šiame finansavimo etape skirta 630 000 eurų. Ši suma paskirstyta 43 projektams, iš kurių 30 – tęstiniai. Daugiausia šiai programai buvo pateikta dizaino projektų, kurių finansuojama dešimt. Dar dešimt projektų priskiriami dailės sričiai, aštuoni – muzikos, septyni tarpsritiniai, penki literatūros ir leidybos, trys kino ir vienas scenos menų projektas.
Projektams, skatinantiems Lietuvos gyventojų pilietiškumą, politinį aktyvumą ir patriotiškumą šiame finansavimo etape skirta 116 000 eurų, kurie paskirstyti 29 iniciatyvoms.
Meno kūrėjų organizacijų strateginių programų, kurios skirtos sudaryti prielaidas nacionalinio meno sklaidai ir tarptautiniam kultūriniam bendradarbiavimui, bei formuoti bendrą šalies meno raidą, skatinti menininkų mobilumą̨ ir kūrybiškumą̨, įgyvendinimui šiemet skirta 700 000 eurų. Šios lėšos paskirstytos 16 skirtingų meno sričių kūrėjus atstovaujančių organizacijų.
Nutarta finansuoti 42 skaitymo skatinimo iniciatyvas, kurioms paskirstyta kiek daugiau nei 181 tūkst. eurų. Planuojama rengti edukacinius renginius, susitikimus su rašytojais ir festivalius. Daugiausia projektų bus įgyvendinama Panevėžio ir Vilniaus regionuose (po 11). Skaitymo skatinimo iniciatyvos taip pat planuojamos Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose, o septyni projektai vyks įvairiuose Lietuvos miestuose.
Kultūros paveldui skirtoje programoje finansuoti 25 projektai, kuriems paskirstyta 210 tūkst. eurų. Didžioji dalis projektų, virš 80 proc. vyks regionuose, 7 finansuoti projektai apims vis1 Lietuvos teritoriją, o vienas apims dar ir Karaliaučiaus sritį Rusijoje, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos bei Latvijos valstybių teritorijas.
Finansuoti ir mėgėjų meno renginiai iš viso abiejose šios programos veiklose finansuoti 58 projektai. Finansuotoms 40 įvairių sričių ir keliolikos žanrų mėgėjų meno iniciatyvų paskirstyti 229 tūkst. eurų. O 18 tęstinių mėgėjų meno renginių – dar 203 tūkst. eurų. Pusė šių renginių – muzikiniai, 4 – teatro, 3 – etninės kultūros ir 2 šokio projektai.
Finansuotų projektų vykdytojams primename, kad nuo šių metų dalinio finansavimo sutartis būtina pasirašyti per 90 darbo dienų nuo Lietuvos kultūros tarybos finansavimo sprendimo priėmimo dienos. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad Lietuvos kultūros tarybos sprendimas skirti mažesnį dalinį finansavimą nei prašoma, neturėtų paveikti paraiškoje numatytos projekto apimties, sumažinti įgyvendinamų veiklų ar dalyvių skaičiaus. Įgyvendinamo projekto apimties ar turinio pokyčius būtina iš anksto suderinti su Lietuvos kultūros taryba. Keičiasi ir Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos logotipų viešinimo tvarka, kurią rasite ne tik Kultūros rėmimo fondo lėšomis finansuojamų projektų teikimo gairėse bei dalinio finansavimo sutartyje, bet ir specialiai parengtoje atmintinėje, kuri publikuota Logotipams skirtoje Lietuvos kultūros tarybos tinklalapio www.ltkt.lt skiltyje.
Iš viso šiam finansavimo etapui buvo pateiktos ir užregistruotos 3344 paraiškos, kurias vertina 70 konkurso būdu atrinktų ir į grupes pagal finansavimo sritis ir programas paskirstytų kultūros ir meno ekspertų. Pirmajame 2017 m. finansavimo etape planuojama paskirstyti kiek daugiau nei 11 mln. eurų, o iš viso 2017 m. kultūros ir meno projektams skirta apie 17 mln. eurų. Visus pirmojo 2017 m. finansavimo etapo rezultatus Lietuvos kultūros taryba planuoja paskelbti iki sausio pabaigos.
Lietuvos kultūros tarybą sudaro: pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė, menotyrininkė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, muzikologė Jūratė Katinaitė, bibliotekininkė Rima Maselytė, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, dailininkas Saulius Valius, tautinių mažumų atstovė, filosofė, dailės kritikė Pillė Veljataga, kultūros vadybininkas, muzikos edukologas Remigijus Vilys ir fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas.