‹ Atgal

Asociacija LATGA kūrėjams ir organizatoriams išdalijo per 171 tūkst. Eur

Paskelbta 2016-11-22 11:22:25

Lietuvos muzikos ir kino pasaulio atstovams Kalėdos atėjo anksčiau – baigiantis 2016-iesiems Asociacijos LATGA taryba paskirstė dviejų fondų – Kūrybinės veiklos ir Socialinio-kultūrinio fondo lėšas net 56 meno projektams. Iš viso – per 171 tūkst. Eur. „Nežinau, ar be LATGA finansavimo galėtumėme įgyvendinti projektus. Ši parama yra tarsi egzistencinė gija“, – sako Lietuvos muzikos informacijos centro (LMIC) vadovė Asta Pakarklytė.

 

 

Nuo hiphopo iki rimtosios muzikos

 

Neseniai išdalintame Socialinio-kultūrinio fonde buvo sukaupta rekordinė suma – net 89700 Eur.  Buvo gautos 37 projektų paraiškos, dalinis finansavimas skirtas 28. Šis fondas yra skirtas muzikos kūrinių autoriams, kurie yra sutikę su 6% atskaitymais nuo jiems išmokamo autorinio atlyginimo (honoraro).

 

Abiejų fondų veiklą koordinuojanti Asociacijos LATGA sekretorė-referentė Gailė Jurgaitytė prognozuoja, kad 2017 metai bus itin skalsūs lietuviška muzika besidomintiems melomanams, nes gauta daug prašymų finansuoti muzikos albumų įrašus ir leidinius (kompaktines ir vinilines plokšteles). 

 

Dalinį finansavimą iš Socialinio-kultūrinio fondo gavo įvairių stilių muzikos kūrėjai. Kitąmet naujais albumais ketina pradžiuginti „Golden Parazyth“, Leonas Somovas, „The Roop“, Markas Palubenka, „Vydraga“, „Sisters on Wire“, „Baltic Balkan“, savo solines programas ruošia „Liūdnų slibinų“ nariai Aistė Lasytė ir Dominykas Vaitiekūnas. Ketinama įamžinti kompozitorės Galinos Savinienės, džiazo muzikantų Giedriaus Nako ir Kęstučio Lušo bei kitų autorių kūrybą.

 

2600 Eur finansavimas skirtas hiphopo grupės „G&G Sindikatas“ dvigubo gyvo garso muzikinio albumo „Unplugged“ leidybai. Seniausia Lietuvos repo grupė neseniai surengė tris gyvo garso koncertus Rusų dramos teatre ir visus juos įrašė. Grupės vadybininkas Justas Čekuolis tikisi, kad dvigubas albumas su atrinktais įrašais bus išleistas dar pirmoje 2017-ųjų metų pusėje. „Grupė labai vertina jai skirtą finansavimą, nes albumo leidybos kaštai dideli. Be to, albumą ketiname išleisti ne tik kompaktinių, bet ir vinilinių plokštelių pavidalu“, – sako jis.

 

5000 Eur dviems projektams gavusi VšĮ „Vinilo studija“ kitąmet ketina pradžiuginti dviem išskirtiniais leidiniais – vinilo plokštelėmis, kuriose bus įamžinti iš archyvų ištraukti vertingi įrašai. Pirmiausia ketinama išleisti įrašytas, tačiau neišleistas grupės „Saulės laikrodis“ dainas, vėliau – perleisti legendinį Teisučio Makačino albumą „Disko muzika“. „Ko gero, dar turėsime pridėti ir savo pinigų, paieškoti rėmėjų, bet be LATGA finansavimo net nebūtumėme pradėję projekto. Pirmąjį albumą ketiname išleisti dar iki Knygų mugės, taip pat šiomis išskirtinėmis plokštelėmis prekiausime ir savo muzikos parduotuvėlėje“, – sako VšĮ „Vinilo studija“ vadovas Artūras Franckevičius.

 

 

Parama – tualetams įrengti

 

Svarstant kam skirti finansavimą, pasitaikė ir kurioziškų situacijų. „Nors autorių socialinėms-kultūrinėms reikmėms atskaitytų lėšų kaupimo ir paskirstymo tvarkos apraše gana aiškiai išdėstėme, kad finansavimas skiriamas su kūryba susijusiai veiklai, vis dėlto pasitaiko tokių, kurie paraiškose prašo skirti pinigų biotualetų nuomai ar apsaugos tarnybų paslaugoms. Suprantama, tokiais atvejais Taryba pinigų neskiria“, – pasakoja fondų veiklą koordinuojanti G. Jurgaitytė iš LATGA.

 

Kiek anksčiau išdalinto Kūrybinės veiklos fondo lėšų šaltiniai – 10% atskaitymai nuo kompensacinio atlyginimo, surinkto už audiovizualinių kūrinių ir fonogramose įrašytų kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais. Šiame fonde šiais metais surinkta 81700 tūkst. Eur, jie skirti 28 projektams įgyvendinti.

 

„Kūrybinės fondas įsteigtas atsiradus vadinamajam Tuščios laikmenos mokesčiui. Kurį laiką siūlyti projektus galėjo visų sričių autoriai, nes jie visi gaudavo ir kompensacinį atlyginimą. Deja, ne dėl mūsų kaltės, o dėl netobulo įstatymo šiemet į finansavimą galėjo pretenduoti tik muzikos ir audiovizualinių menų srities projektai“, – akcentuoja Asociacijos LATGA direktorius Jonas Liniauskas.

 

Asociacijai LATGA buvo pristatytos 45 muzikos srities ir 22 audiovizualinių projektų paraiškos. Taryba skyrė 55200 Eur 19 muzikos projektų ir 26500 Eur 9 audiovizualiniams projektams įgyvendinti.

 

 

Dėmesys kinui

 

Kai kurie projektai jau įgyvendinti arba yra įgyvendinami šiuo metu. Paskutinius filmus Kaune pristatančiam tarptautiniam festivaliui „Scanorama“ buvo skirta 3000 Eur. Šiais pinigais buvo finansuojama Šiuolaikinio meno centre rodyta žinomo menininko Deimanto Narkevičiaus kuruojama eksperimentinių filmų programa „Tai nutiko čia“ bei kino industrijai skirti renginiai.

 

Asociacijos LATGA taryba finansavimą skyrė ir netrukus prasidėsiančiam tarptautiniam moterų filmų festivaliui Šeršėliafam 2016“, pavasarį vyksiančio „Kino pavasario“ studentų filmų konkursui bei Vilniaus tarptautiniam trumpųjų filmų festivaliui.

 

„Džiaugiamės galėdami pirmą kartą prisidėti prie tokių puikių tarptautinių festivalių, suteikiančių galimybę gėrėtis tikru kinu iš įvairių pasaulio šalių. Juolab kad mūsų asociacija su daugeliu pasaulio kolektyvinio administravimo organizacijų turi ilgametę bendradarbiavimo patirtį ir atstovauja jiems priklausančių kino srities autorių teisėms Lietuvoje“, – sako Asociacijos LATGA Audiovizualinių kūrinių poskyrio vadovė Vilma Juraškienė. 

Taip pat finansavimas skirtas keliems vietiniams kino projektams – pavyzdžiui, Tautodailininkų sąjungos fondo kuriamam pilno metro dokumentiniam filmui „Nuogi jausmai medyje“, vaidybiniam filmui „Advokatas“, dokumentinių trumpo metro filmų ciklui apie dailininkus „Įkvėpti laisvės“ ir kt.

 

Gauta parama jau naudojasi ir muzikos autoriai. Šią savaitę prekyboje pasirodo naujas sostinės electropop komandos „Lemon Joy“ albumas „Willkommen“, kuriam dalinį finansavimą skyrė Asociacijos LATGA taryba. „Šiais laikais, kai daug muzikos persikėlė į internetą, daugeliui muzikantų albumas „fiziniu“ pavidalu yra prabangos dalykas. Dėkojame Asociacijai LATGA už tai, kad ji prisideda prie to, jog galime palepinti gerbėjus ne tik virtualiu, bet ir „apčiuopiamu“ albumu“, – sako grupės dainų autorius, Asociacijos LATGA narys Igoris Kofas.

 

Muzikinių projektų sąraše – ne tik įvairiausių muzikos stilių leidiniai (kompaktines ir / arba vinilines  plokšteles padedami LATGA leis Alvydas Jegelevičius, Vladas Bagdonas, Kristijonas Ribaitis, grupės „Arbata“, „Ir visa tai kas yra gražu“ ir kt.), bet ir Lietuvos muzikos autorius jungiančių organizacijų programos.

 

Lietuvos muzikos informacijos centras (LIMC) iš Socialinio-kultūrinio fondo gavo 9000 Eur, kuriuos išleis lietuviškos muzikos sklaidai užsienyje ir savo internetinės platformos palaikymo bei tobulinimo darbams. „Didelę dalį pinigų panaudojame tarptautinių muzikos parodų stendų išlaidoms padengti. Spalį dalyvavome „world“ muzikai skirtoje parodoje „WOMEX“, kitais metais ketiname vykti į dar tris profesionalų muges užsienyje: Frankfurto muzikos mugę ir „Classical:NEXT“ Roterdame, kurios orientuotos į klasikinės muzikos tradiciją ir šiuolaikines jos formas, bei MIDEM, kuri skirta įvairiems žanrams, tačiau didžiausią dėmesį sutelkia į populiariąją muziką. Norėčiau pabrėžti, kad LATGA skirtas finansavimas mūsų veiklai yra kritiškai reikšmingas. Nors mūsų projektus remia ir Lietuvos kultūros taryba, bet be LATGA finansavimo Lietuvos muzikos kultūros atstovavimas tarptautinėse platformose būtų žymiai silpnesnis, blankesnis ir prastesnės kokybės“, – sako LIMC vadovė Asta Pakarklytė.

 

Ir tai dar ne visos geros naujienos iš Asociacijos LATGA, vienijančios per 4600 autorių. Asociacijos LATGA organizuojamas ir Kultūros ministerijos iš dalies finansuojamas konkursas Jaunojo menininko stipendijai laimėti šiemet sulaukė itin didelio dėmesio – gautos net 155 paraiškos. Kam bus skirtos 7 įvairių meno sričių stipendijas, paaiškės gruodžio viduryje. Daugiau informacijos apie Asociacijos LATGA veiklą rasite interneto svetainėje latga.lt ir feisbuko paskyroje.

 

 

2016-11-08 įvyko Asociacijos LATGA Tarybos posėdis, kurio metu paskirstytos Socialinio-kultūrinio fondo lėšos:

 

Socialinio-kultūrinio fondo lėšų skirstymas:

 

 1. VšĮ „Kūrybinės idėjos“. Muzikinis komiksas „Pavogtos Bemolio natos“ – 3200 €
 2. Leonas Somovas. Leono Somovo muzikos albumas – 1000 €
 3. VšĮ „Baltijos balkanai“. Atlikėjo „Baltic Balkan“ muzikinio albumo įrašymas, leidyba bei pristatymas Lietuvoje bei užsienyje – 1000 €
 4. VšĮ „Musica Publica“. Grupės „The Roop“ antrojo albumo leidyba – 1000 €
 5. Giedrius Širka. Grupės „Golden Parazyth“ studijinio albumo ir vinilinės plokštelės leidyba – 2000 €
 6. Marius Salynas. PAPASAKOS.LT – Internetinis tinklapis klausytis autorinių pasakų – 400 €
 7. Markas Palubenka. Muzikos albumo įrašymas, leidyba bei pristatymas Lietuvoje ir užsienyje – 900 €
 8. VšĮ „Vinilo studija“. Vinilinių plokštelių serija „Lietuvos pop ir roko muzikos archyvas“. Pirmasis etapas: grupės „Saulės laikrodis“ vinilinės plokštelės išleidimas – 2500 €
 9. VšĮ „Vinilo studija“. Vinilinių plokštelių serija „Lietuvos pop ir roko muzikos archyvas“. Antrasis etapas: T. Makačinas „Disko muzika“ vinilinės plokštelės išleidimas – 2500 €
 10. VšĮ „Ars festa“. „Kęstučio Lušo dainos naujai“. Naujai aranžuotų ir įrašytų K. Lušo populiarių dainų albumas – 3400 €
 11. Jievaras Jasinskis. Miuziklo „Karalienės mirtis“ kompozicijos ir libreto kūryba – 5000 €
 12. Kauno meno kūrėjų asociacija. Kauno meno kūrėjų asociacijos premijos – 4000 €
 13. Lietuvos kompozitorių sąjunga. Jubiliejiniai lietuvių kompozitorių portretai – 6500 €
 14. Lietuvos kompozitorių sąjunga. Galinos Savinienės autorinės kompaktinės plokštelės leidyba ir pristatymas – 3000 €
 15. Tadas Čiūdaras. Tado Čiūdaro ir Vytauto Franukevičiaus albumo „Love in progress“ išleidimas – 1600 €
 16. VšĮ „Muzikos zona“. Grupės „Saulės laikrodis“ albumo įrašymas ir išleidimas – 1500 €
 17. VšĮ „Metų projektai“. Grupės „ANTIS“ albumo „Geriausios dainos II“ leidyba – 2000 €
 18. VšĮ „Scenos ir estetikos mokykla“. Baltijos sutartinė `17 – 2800 €
 19. VšĮ „ClasiCo“. Kronikos. Įvairios lietuviškos muzikos pristatymas-koncertas Čikagos Universiteto Rytų Europos studijų programoje – 2900 €
 20. VšĮ „Lietuvos muzikos informacijos centras“. Lietuvos muzikos leidiniai tarptautinei auditorijai – 5000 €
 21. VšĮ „Muzikos zona“. Lietuvių folkloro grupės „Vydraga“ albumo išleidimas ir įrašymas – 1500 €
 22. VšĮ „Remigijaus akcija“. Alternatyvaus roko grupės „DaLyvis“ albumas „Mes tiktai statistiniai duomenys“ – 1300 €
 23. Filip Gusev. „Sisters on Wire“ muzikos albumo įrašymas, leidyba ir pristatymas Lietuvoje bei užsienyje – 1000 €
 24. VšĮ „Vilniaus reviu“. Lietuvių poezija angliškai: tekstas ir garsas – 5000 €
 25. VšĮ „Liūdni slibinai“. Dominyko Vaitiekūno debiutinės muzikinės programos „Super Sapiens“ užbaigimas ir pristatymas – 4000 €
 26. Giedrius Nakas. Giedriaus Nako autorinės džiazo muzikos programos kūryba, atlikimas ir įrašymas – 500 €
 27. VšĮ „Stop! Idea“. Solinės aktorės Aistės Lasytės muzikinės programos sukūrimas ir parodymas – 3000 €
 28. VšĮ „Meno žmonės“. Grupės „G&G Sindikatas“ dvigubo gyvo garso muzikinio albumo „Unplugged“ išleidimas – 2600 €

 

2016-10-18 Įvyko Asociacijos LATGA Tarybos posėdis, kuriame paskirstytos Kūrybinės veiklos fondo lėšos. 

 

Kūrybinės veiklos fondo lėšų skirstymas:

 

 1. VšĮ „Ars & Sonoris“. Šiuolaikinės sakralinės muzikos ciklai. Žolinės laikotarpio sakralinė muzika – 2000 €
 2. VšĮ „Remigijaus akcija“. Muzikos apdovanojimų šventė „ŠAMA 2017“ – 1000 €
 3. VšĮ „Geros muzikos ekspertai“. Kompaktinės plokštelės „Ethnic Mood“ leidyba – 1000 €
 4. UAB „ZUZI leidyba“. Alvydo Jegelevičiaus albumas „Baltas lino gyvenimas“ – 1500 €
 5. VšĮ „Savaitraštis Nemunas“. 12 straipsnių ciklas „Šiuolaikinė muzika. Asmenybės“ – 1380 €
 6. Donaldas Žvybas. Grupės „Ir visa tai kas yra gražu“ albumo „Paradas“ vinilinės plokštelės leidyba – 1000 €
 7. VšĮ „Metų projektai“. Grupės „Lemon Joy“ muzikinio albumo ir vinilinės plokštelės „Willkommen“ leidyba – 1500 €
 8. VšĮ „Scenos ir estetikos mokykla“. ANIMA – partitūros ir jų audio bylos – 4000 €
 9. VšĮ „Scenos ir estetikos mokykla“. Kūrybos tiltai – 2300 €
 10. Lietuvos meno kūrėjų asociacija. 2016 m. Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija – 2000 €
 11. VšĮ muzikinis teatras „Tamburinas“. Viktoro Minioto sceninio kūrinio „Musė – vilko pusė ir kiti“ pastatymas – 1600 €
 12. VšĮ „Rašytojų klubas“. Tarptautinis poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ – 7170 €
 13. VšĮ „Lietuvos muzikos informacijos centras“. Lietuvos muzikos kultūros pristatymas tarptautinėse platformose – 9000 €
 14. VšĮ „Lietuvos kompozitorių sąjunga“. Lietuvos kompozitorių muzikos kūrybos ir sklaidos programa – 12400 €
 15. VšĮ „Bardai LT“ – Kristijono Ribaičio kompaktinės plokštelės „Vakar buvo rytoj“ išleidimas – 850 €
 16. VšĮ „Scenos menai“. Grupės „ARBATA“ 15-ok metų gyvavimo proga leidžiamas vinilas „15+1“ ir jo pristatymo turas – 1500 €
 17. VšĮ „Kompozitorių sąjungos fondas“. Nacionalinis moksleivių muzikos kūrinių konkursas „Mano nata“ – 2000 €
 18. VšĮ „Bardai LT“ – Vlado Bagdono autorinių dainų kompaktinė plokštelė – 1500 €
 19. Iį „Giedriaus Litvino garso įrašų studija“. Kęstučio Lušo dainos – 1500 €
 20. Lietuvos dailininkų sąjunga. Dokumentinių trumpametražių filmų ciklas „Įkvėpti laisvės“ – 5000 €
 21. VšĮ „IN SCRIPT“. Šokio trumpametražis filmas/muzikinis klipas – 4000 €
 22. VšĮ „Lithuanian Shorts“. 11-asis Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – 2000 €
 23. VšĮ „Kino pavasaris“. Studentų filmų konkursas – tiltas į sėkmingesnę autorių teisių apsaugą – 2000 €
 24. VšĮ „Tautodailininkų sąjungos fondas. Pilnametražis dokumentinis filmas „Nuogi jausmai medyje“ – 4000 €
 25. VšĮ „Kino pasaka“. Tarptautinis moterų filmų festivalis „Šeršėliafam 2016“ – 1000 €
 26. VšĮ „Aloyzo Jančoro videoantologija“. Dokumentinis filmas „Tulpių laukas“. Paruošiamieji darbai – 4000 €
 27. VšĮ „Naratyvas“. Ilgo metražo vaidybinio filmo „Advokatas“  scenarijus – 1500 €
 28. VšĮ „Kino aljansas“. D. Narkevičiaus kuruojama filmų programa „Tai nutiko čia“ ir kino industrijai skirti renginiai – 3000 €

 

 

 Plačiau apie fondų veiklą - http://www.latga.lt/fondai.html


Užsisakykite naujienas