‹ Atgal

Dalai Lamos XIV „Išmintis kiekvienai dienai“

Paskelbta 2015-09-10 11:07:36
Nuotraukos autorius: Alma littera

Lietuvių kalba pasirodė nauja Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga „Išmintis kiekvienai dienai“. Tai žymiausio pasaulyje budistų vienuolio, Tibeto dvasinio lyderio mintys kiekvienai dienai.

 

Šioje knygoje, remdamasis kasdiene patirtimi, Dalai Lama XIV dalijasi mintimis, kaip jaustis laimingam ir kaip atskirti, kas gyvenime svarbiausia. Į knygą surinkti Tibeto išminčiaus patarimai visiems aktualiomis temomis: apie meilę, šeimą, bedruomeniškumą, nemeilę sau, religingumą, senėjimą, vieniškius, ligas, troškimus, karą ir kt.

 

Dalai Lama ragina mus ugdyti gerumą ir meilę ir yra įsitikinęs, kad šias savybes turime visi. Remdamasis mūsų kasdiene patirtimi jis rodo, kaip tapti „geru žmogumi“ ir kuo geriau išnaudoti gyvenimą. Jis nuolat pabrėžia „visuotinę atsakomybę“, suvokimą, kad kiekvienas, kaip žmonių šeimos narys, galime tapti taikos kūrėju ir žmonių gynėju. „Išorinis nusiginklavimas priklauso nuo vidinio nusiginklavimo“, – dažnai kartoja jis.

 

Būti maloniam, sąžiningam, mąstyti pozityviai; atleisti tiems, kurie mums kenkia, ir kiekvieną laikyti draugu; padėti kenčiantiems ir nelaikyti savęs pranašesniu už kitus – pabandykite patikrinti, ar taip tapsite laimingesni. – Dalai Lama XIV

 

Šaltinis: Bernardinai.lt


Užsisakykite naujienas