‹ Atgal

Gražiausia metų knyga vaikams – R. Kepežinsko iliustruota takso ir pelikano istorija

Paskelbta 2015-02-03 09:11:52

Audros Baranauskaitės „Pelikanas Pranas ir taksas Antanas arba kaip svarbu pasiklydus rasti draugą“ metų knygos meno konkurse pelnė premiją, kaip gražiausia metų knyga vaikams. Knygos iliustratorius – dailininkas Rimvydas Kepežinskas.

 

Paklaustas, kaip gimė istorija apie šiuos du gyvūnus, dailininkas R. Kepežinskas sako, kad visą gyvenimą turėjo šunis, kelerius metus ir taksą, o ir pelikanas atkeliavo iš realaus gyvenimo.

 

„O ta istorija, tai ne aš ją sugalvojau: pelikanas atskrido iš tikrųjų į Rokiškio rajoną prieš 10 metų, rokiškėnai pavadino jį Pranu. Kaip paaiškėjo paskui, ten Pranė buvo. Aš ant durniaus sugalvojau idėją, stalčiuj gulėjo, paskui Giedrę sutikau, sakau: turiu idėją, bet su rašymu man prastai, nes išmetus visus negražius žodžius teksto nelieka. Tai, sako, va – Audra Baranauskaitė yra. Su ja ant greitųjų išėjo“, – sako R. Kepežinskas.

 

Pelikanai paprastai gyvena šiltuose kraštuose, o knygoje pelikanas atsiduria jam nepažįstamame Šiaurės krašte – Lietuvoje. Knygos teksto autorė A. Baranauskaitė paklaidina pelikaną skrendantį iš Afrikos. Čia jis sutinka šunį taksą, jie susidraugauja ir padeda vienas kitam vėl surasti namus.

 

Knygą išleido leidykla „Apostrofa“, tai pirmoji leidyklos knyga vaikams. Ji metų knygos meno konkurse jau pelnė premiją kaip gražiausia metų knyga vaikams.

 

Šaltinis:http://www.lrt.lt/naujienos/kultura/26/91927/graziausia_metu_knyga_vaikams_r._kepezinsko_iliustruota_takso_ir_pelikano_istorija


Užsisakykite naujienas