‹ Atgal

Atgimęs „Vyturys“ tapo skaitmenine biblioteka

Paskelbta 2015-08-24 13:40:20
Nuotraukos autorius: vyturys.lt

Šiemet, po 14 metų, vaikų ir jaunimo knygų leidykla „Vyturys“ atgimė skaitmeninės bibliotekos internete pavidalu. „Vyturį“ prikėlė vertėjas Arūnas Šileris.

 

Per maždaug trejus metus jis į projektą iš nuosavų lėšų investavo šešiaženklę sumą litais, senelių namuose rado originalaus logotipo autorių ir įsteigė mažąją bendriją (MB), kuri dabar valdo „Vyturio“ interneto platformą, skaitmenina knygas ir rūpinasi visais autorių teisių reikalais.

 

„Prieš keletą metų, kai mano vaikas buvo trečiokas ar ketvirtokas, pastebėjau, kad bibliotekose trūksta knygų iš privalomojo mokyklinio literatūros sąrašo“, – sako p. Šileris.

 

Anot jo, per tėvų susirinkimus paprastai kas nors apsiimdavo vieną ar kitą knygą nuskenuoti ir visiems išsiuntinėdavo el. paštu, pdf formatu. Tai dabartinį „Vyturio“ leidyklos direktorių paskatino ieškoti geresnių alternatyvų ir imtis nuosavo el. knygų verslo.

 

„Prisiminiau bankrutavusį senąjį „Vyturį“, kurio knygas pats kadaise skaičiau, ir sužinojau, kad šis prekės ženklas ir interneto vardas yra laisvi. Pamaniau, kad ir kiti tėvai gerai žino šį prekės ženklą, todėl bus paprasčiau vykdyti rinkodarą ir reklamuotis. Nusprendžiau panaudoti dar ir senąjį logotipą. Po ilgokų paieškų jo autorių radau senelių namuose“, – pasakoja p. Šileris ir priduria, kad vos gavus leidimą naudoti logotipą ir pradėjus kurti platformą internete prisistatė ir buvusi senosios „Vyturio“ leidyklos dalininkė – Kultūros ministerija.

 

„14 metų „Vyturio“ vardas niekam nerūpėjo, ir staiga prisistato ministerijos žmones ir ima aiškinti, koks „Vyturio“ ženklas svarbus ir kad nebandytume apgauti autorių“, – prisimena dabartinis MB „Vyturio“ leidyklos direktorius.

 

Senoji leidykla „Vyturys“ įsteigta prieš 30 m. Pirmąją knygą ji išleido 1985-aisiais ir veikė iki 2001 m.

 

Trūksta lėšų greitai plėtrai

 

Svetainėje vyturys.lt šiuo metu yra apie 100 knygų. Didžioji dalis jų – iš mokyklinio literatūros sąrašo.

 

Pono Šilerio teigimu naujų knygų šioje skaitmeninėje bibliotekoje beveik nebus.

 

„Tęsdami tradiciją, siūlysime tik laiko patikrintą klasiką, didelių ir mažų ekspertų atrinktas knygas, jau įrodžiusias savo vertę“, – sako „Vyturio“ vadovas.

 

Tarp tokių ir Kristijono Donelaičio „Metai“, ir Bramo Stokerio „Drakula“.

 

Rugsėjo pabaigoje planuojama knygų skaičių padidinti iki 200. Taip pat kuriama galimybė skaityti knygas neturint interneto ryšio. Svarstoma ir apie programėlių visoms populiariausioms operacinėms sistemoms kūrimą ir galimybę leisti knygas vartyti skaityklėse su el. rašalu. Tačiau tai tolesnės ateities planai, kurie bus vykdomi, jeigu dabartinis projektas įgaus pagreitį.

 

„Investuotojų neturime, o mano paties finansai yra labai riboti, reikia skaičiuoti ir rinktis, kaip su mažiausiomis investicijomis gauti didžiausią grąžą“, – į klausimą, kodėl knygas vartotojams leidžiama skaityti tik per interneto naršyklę, atsako p. Šileris.

 

„Vyturio“ leidyklos verslo modelis – beveik toks pats, kaip ir privačių fizinių bibliotekų. Svetainėje prisiregistravusiam vartotojui už 15 Eur suteikiama galimybė visas bibliotekoje esančias knygas skaityti 3 mėnesius. 6 mėnesių prenumerata kainuoja 24 Eur, o 9 mėnesių – 27 Eur.

 

Vyturys.lt dabar turi apie 10.000 registruotų vartotojų. Nemažą dalį jų padėjo pritraukti bendrovė „Omnitel“, kuri visiems savo klientams šiemet išsiuntė specialų kodą, leidžiantį visas „Vyturio“ turimas el. knygas vasarą skaityti nemokamai. Tokie mainai – knygos už žinomumą – „Vyturiui“ leido pritraukti vartotojų, o telekomunikacijų bendrovė gavo progą įteikti klientams dovaną.

 

Plačiau skaitykite: http://vz.lt/premium/2015/09/05/atgimes-vyturys-tapo-skaitmenine-biblioteka#ixzz3krM9JG2w


Užsisakykite naujienas