‹ Atgal

Profesionalams klysti neišeina

Paskelbta 2015-11-23 11:06:03
Nuotraukos autorius: Janis Nedela. Kęstučio Vasiliūno nuotr./ Bernardinai.lt

7-osios Vilniaus tarptautinės dailininko knygos trienalės tema „Klaida“ yra tikrai smagi, leidžianti daug laisvės ir eksperimentų. Trienalės organizatorius prof. Kęstutis Vasiliūnas tikėjosi išprovokuoti menininkus pasukti mintis neįprasta linkme, į daug ką pažvelgti naujai.

 

Dalis menininkų pagavo idėją, tačiau buvo ir tokių, kurie kūrė per daug  neieškodami koncepcijos atitikimo. Dėl to paroda, nors ir netapo žaviai ekscentriška, bet ir nenukentėjo profesionalumo prasme – atrinkti darbai yra tikrai aukštos meninės kokybės, pagaminti rimtai ir be jokių profesinių „suklydimų“.

 

Dailininko knygos yra tarpdisciplininio meno kūriniai, grafinės-tekstinės-spalvinės-erdvinės raiškos laboratorijos.  Šioje parodoje kuratorius siekė pristatyti kuo įvairesnes jų formas, struktūros principus, įrišimo būdus, medžiagas ir technikas, skirtingų šalių  mokyklas. Nors parodyti kiekvienos knygos vidinę struktūrą yra  sudėtinga, kai vienetinių egzempliorių negalima liesti ir vartyti, tačiau ir be to ekspozicija dėl savo apimties ir įvairovės yra labai vertinga edukaciniu požiūriu.

 

Plačiau skaitykite: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-11-06-profesionalams-klysti-neiseina/136985#.Vj5eTBCQThg.facebook


Užsisakykite naujienas