‹ Atgal

Knygos meno renesansas

Paskelbta 2015-11-12 15:27:41
Nuotraukos autorius: Andy Mangold


Kviečiame užsukti į Kauno apskrities viešosios bibliotekos Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406 kamb.) eksponuojamą Lolitos Grabauskienės odinių knygų įrišų parodą „15 žingsnių su knyga“ ir pasigrožėti rankų darbo šiluma spinduliuojančiu ypatingos estetinės išraiškos knygų apipavidalinimu.

Parodoje demonstruojami odiniai knygų įrišai, atspindintys autorės, odos menininkės ir Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto dėstytojos, kūrybinę ir pedagoginę veiklą nuo 2000-ųjų metų iki šių dienų. Pristatomą kolekciją sudaro klasikiniai odiniai literatūros kūrinių įrišimai, sukurti įvairiais laikotarpiais dalyvaujant tarptautinėse parodose ir meninės knygrišystės projektuose.

Pirmoji autorės pažintis su odine knyga įvyko dar 1975 metais. Tai buvo „meilė iš pirmo žvilgsnio“, pakreipusi visą tolesnę kūrybinę veiklą odos dailės link. Taip prasidėjo studijos tuometiniame Kauno Stepo Žuko technikume, vėliau – Estijos dailės akademijoje Taline. Baigusi studijas autorė grižo į savąją Alma Mater Kauno Žaliakalnyje ant Pelėdų kalno, kur jau daugiau kaip 30 metų dėsto odos dailę ir meninę knygrišystę.

Knygrišystės menas Lietuvoje ir Europoje turi senas tradicijas. Kiekvienos šalies mokykla išsiskiria savitais bruožais ir menine stilistika. Įrišdamas grožinės literatūros kūrinį menininkas savaip jaučia ir perteikia jo turinį, autoriaus idėją, laikotarpį, suteikdamas knygai baigtinę formą.

Paroda „15 žingsnių su knyga“ skirta žmonėms, visuotinės kompiuterizacijos amžiuje dar nepamiršusiems jausmo, apimančio liečiant popierines knygas, kurių kiekviena turi savo istoriją ir likimą.

Paroda bibliotekoje veiks iki gruodžio 5 d.


Užsisakykite naujienas