‹ Atgal

Lietuvių kalba perleistas garsusis S.Rushdie romanas „Paskutinis Mauro atodūsis“

Paskelbta 2015-10-02 20:20:49

Leidykla „Sofoklis“ lietuvių kalba perleido Salmano Rushdie knygą „Paskutinis Mauro atodūsis“.

 

Moraešas Zogoibis, vadinamas „Mauru“, prieskonių prekybos ir milijoninio verslo vienintelis vyriškos giminės paveldėtojas, pasakoja savo šeimos istoriją. Keturių kartų gyvenimas suaudžia į vieną audinį savižudybę ir žmogžudystę, aistrą ir neapykantą, meilę ir neištikimybę, religiją ir meną. Mauras – tikras Indijos simbolis – gimė per didelis ir sensta per greitai, dvigubai greičiau negu visi žmonės, kenčia nuo astmos ir turi didžiulę sužalotą dešinę ranką. Jo šeima, atsimetusi nuo religijos ir ėmusis verslo, susipriešina ir skyla tarsi šalis. Tyras gėris nejučia virsta blogiu, meilė skleidžiasi, kol yra nužudoma, o negailestinga prievarta pridengiama aukštinant meno grožį.

 

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai. Rašytojo sukurti spalvingi personažai – tarsi tikri žmonės, priimantys gerus ar blogus sprendimus ir nulementys savo bei kitų gyvenimus.

 

Pačiau skaitykite: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/lietuviu-kalba-perleistas-garsusis-s-rushdie-romanas-paskutinis-mauro-atodusis-286-531528


Užsisakykite naujienas