‹ Atgal

Pirmoji Vilniaus knygų mugės diena: pažintis su knygomis, muzika, kinu ir kūrėjais

Paskelbta 2016-02-25 14:07:51
Nuotraukos autorius: Irmantas Gelūnas

Šiandien parodų ir kongresų centre LITEXPO prasidėjo 17 – oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė. Šių metų mugės leitmotyvas – „Personažas ieško autoriaus“.

 

„Aš, autorius, atsakingas už personažo gyvenimą ir mirtį. Bet ir aš pats tampu personažu, būdamas autoriumi“, - intrigavo teatralizuotą atidarymo ceremoniją pradėjęs, į autoriaus ir kūrėjo vaidmenį įsikūnijęs aktorius Andrius Bialobžeskis.

 

Prezidentė: mugė – tai renginys, kuriuo didžiuojamės

 

Dalyvius ir lankytojus atidaryme tradiciškai sveikinusi mugės globėja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad Vilnius knygų mugė tampa ne tik švente, kuria didžiuojamės, bet ir svarbia visuomenės diskusijų arena.

 

„Knyga - tai pažinimo šaltinis, kuris neša žinia apie viską, kas vyksta mūsų gyvenamuose, šeimose, šalyje ir pasaulyje. Pasaulio personažais esame visi, ir svarbiausiai, kad būtent knygos toliau mums padeda gyventi, pažinti pasaulį ir priimti sprendimus“, - kalbėjo D.Grybauskaitė.

 

Baigdama sveikinimo kalbą Prezidentė šmaikštavo, kad „smagiausia, jog po mugės visus metus turi krūvą knygų ir gali skaityti tai, ką nori, kiek nori ir kada nori. Ir net gali niekam neprisipažinti, ką skaitai“.

 

Nacionalinės premijos laureatė Giedra Radvilavičiūtė savo sveikinime priminė, kada mes patys tampame knygų personažais.

 

 „Tai ne mes atverčiame knygą. Knyga atverčia mus, pažadindama mūsų istorijas. Ir tik kai autoriaus patirtis sutampa su skaitytojų patirtimi, mes patys tampame knygų personažais“, - sakė G.Radvilavičiūtė.

 

Pirmąją dieną - dėmesys bibliotekoms ir vaikų literatūrai

 

Pirmąją mugės dieną, simboliškai vadinama „Bičiulių diena“, dėmesys skiriamas moksleiviams, bibliotekoms ir bibliotekininkams: visus besidominčius kviečia interaktyvios „Bibliotekų erdvės“ renginiai, taip pat galima pasirašyti peticiją „Už naujas knygas bibliotekose!“. Vaikų literatūros salėje ir kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ nuo ankstyvo ryto į susitikimus kviečia ir dirbtuves rengia ne tik žinomiausi Lietuvos, bet ir užsienio iliustratoriai, knygų dailininkai ir kūrėjai.

 

Šiandien taip pat apdovanojami ir Gražiausios 2015 metų knygos bei Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatai, vyksta diskusijos apie migraciją, humanitarinių mokslų literatūros vertimų svarbą, naujų filosofijos knygų pristatymai. Nuo 16.30 val. Knygos kino salėje prasideda ukrainiečių-lietuvių vakaras „Tavo balsas mano sakiny“, kuriame skaitoma poezija, vyksta filmo peržiūra, pokalbiai.

 

Dvigubai išaugusioje Muzikos salėje šiandien įteikiami „Auksinių ir platininių diskų“ apdovanojimai, rengiama profesionalams skirta konferencija, o nuo scenos ir stenduose su lankytojais bendrauja, naujausius įrašus pristato ir koncertus rengia žinomi Lietuvos atlikėjai.

 

Septynioliktą kartą vykstanti Vilniaus knygų mugė tapo didžiausiu kultūriniu įvykiu Lietuvoje ir vienu iš populiariausių renginių, kurį kasmet aplanko daugiau kaip 60 tūkst. žmonių. Mugė sujungia daugelį gyvenimo sričių: čia susipina kultūra, menas, mokslas, švietimas, istorija, verslas, politika, iškeliamos ir svarstomos socialinės, kultūros, politikos aktualijos.

 

Šiemet didžiausia ir svarbiausia knygų mugė Baltijos šalyse ne tik tęsia prigijusias tradicijas, siūlo įdomią, turiningą kultūrinę programą, dvigubai išaugusios Muzikos salės renginius bei koncertus, bet ir kviečia diskutuoti, susitikti su autoriais, susipažinti su šiuolaikiniais užsienio ir lietuvių kūrėjais, naujausiais leidiniais.

 

Visa renginių programa pateikiama oficialiame Vilniaus knygų mugės tinklapyje http://vilniausknygumuge.lt bei specialioje programėlėje išmaniesiems telefonams.

 

Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO mugė vyks iki sekmadienio.


Užsisakykite naujienas