‹ Atgal

E. Vareikio poezijos knygos „Atminties draiskalai“ pristatymas

Paskelbta 2016-02-15 13:11:54

2016 m. vasario 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, Meno leidinių skaitykloje, 406 kamb.) pristatoma Egidijaus Vareikio poezijos knyga „Atminties draiskalai“ (2014 m.). Renginyje dalyvaus knygos autorius, aktorius Algimantas Pintukas ir akordeonistas Laimonas Salijus.

 

Poezija mažiau besidomintiesiems žmonėms knygos autorius geriau pažįstamas iš televizorių ekranų kaip politikas, visuomenės veikėjas. Kita jo pusė – jautrioji, poetiškoji – rodos, sąmoningai nedemonstruojama žiniasklaidos, lieka beveik nepastebima. „Nedrįstu garsiai deklaruoti, kad esu poetas. Kai klausia, dažniausiai pavadinu save jau profesionaliu politiku, diplomatu, gamtamokslininku ir keliautoju, suvokusiu, kad gyvenimas turi savo geografinę ir politinę dimensiją. Tačiau svarbiausi dalykai mūsų gyvenime yra padaromi „iš meilės“, t. y. jie – mūsų emocijų, pergyvenimų, nerimo ir džiaugsmo išraiška“, – samprotauja E. Vareikis.

 

„Atminties draiskalai“ – tai lyrinių prisiminimų nuotrupos, iš kurių „siuvamas“ savitas poetinis jausmų pasaulio paveikslas. Jame kontrasto principu derinami vienatvės, meilės, aistros, atgailos, užuojautos motyvai, atspindintys žmogaus atmintyje saugomas ir ne visada viešai pasakomas tiesas. Pats autorius į šią knygą linki pažvelgti ne kaip į eilėraščių rinkinį, bet kaip į savotišką nuotykį – kintančių nuotaikų, jausmų, įsitikinimų ir pasekmių pasaulį. Subtilumo eilėms suteikia knygos iliustracijos – mikroskopiniai žmogaus organų ląstelių vaizdai.

 

Maloniai kviečiame į susitikimą. Įėjimas nemokamas. Bus galima įsigyti knygų.


Užsisakykite naujienas