‹ Atgal

Lietuvių leidyba, literatūra ir knygos menas bus pristatyti jubiliejinėje 70-ojoje Frankfurto knygų mugėje

Paskelbta 2018-10-08 23:04:00

Spalio 10 d. (antradienį) knygų leidėjai ir leidybos specialistai rinksis į jubiliejinę – 70-ąją – tarptautinę Frankfurto knygų mugę. Vienas reikšmingiausių metų renginių, skirtų leidybos sektoriui, šiemet pasitinka šūkiu „Idėjos, kurios išjudina pasaulį“. Garbės viešnia šįkart knygų mugėje skelbiama Gruzija. 

 
Tarptautinė Frankfurto knygų mugė kasmet sutraukia leidėjus, autorius ir literatūros agentus iš įvairių šalių. Tai bene didžiausia knygų, medijų, autorių teisių ir licencijų prekybos vieta visame pasaulyje. Čia savo leidybinę veiklą, autorius ir naujausius leidinius pristato ir Lietuvos leidėjai.  
 
Kaip ir kasmet, Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) organizuoja lietuvių knygų leidybos, literatūros ir knygos meno pristatymą nacionaliniame Lietuvos stende Nr. C95, 5.0 salėje. Čia savo literatūrines naujienas reprezentuos leidyklos „Alma littera“, „Tikra knyga“, „Dominicus Lituanus“, „VU leidykla“ ir „Lapas“. Kitų LLA narių knygos bus pristatomos atskiroje, nacionalinėje kolekcijoje. 
 
Nacionaliniame Lietuvos stende informacija apie Lietuvos knygų leidybos sektoriaus tendencijas, dalomąja medžiaga apie LLA narius ir kitus Lietuvos knygų leidėjus dalinsis LLA administracijos darbuotojos ir penkių leidėjų darbo grupė, kurią sudaro:
 
• Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė („Alma littera“)
• Jaunius Lingys („Tikra knyga“)
• Benas Bėrantas („Dominicus Lituanus“)
• Asta Urbanavičiūtė („VU leidykla“)
• Ūla Ambrasaitė („Lapas“)
 
Frankfurto knygų mugėje dalyvaujančius Lietuvos leidėjus, institucijų atstovus bei jų užsienio partnerius LLA spalio 10 d., trečiadienį, 17 val. kvies į Lietuvos leidėjų nacionalinio stendo atidarymą.
 
LLA yra ALDUS (Europos šalių knygų mugių bendradarbiavimo tinklas) projekto, siekiančio įtvirtinti tarptautinį knygų mugių bendradarbiavimą, partnerė. LLA atstovai dalyvaus Frankfurto knygų mugės ir ALDUS organizuojamuose renginiuose. Šių metų ALDUS renginių programą galima rasti čia.
 
Frankfurto knygų  mugė – tai  viena  didžiausių  tarptautinio  lygio  knygų mugių  pasaulyje.  Kasmet  į  Frankfurtą prie Maino Vokietijoje susenka per 8,000 dalyvių iš daugiau nei 100 šalių ir aplanko beveik 280.000 lankytojų.
Daugiau informacijos apie parodą čia.

Užsisakykite naujienas