‹ Atgal

Poetinis Druskininkų ruduo 2018 : „Poezija: triukšmas ir įniršis“

Paskelbta 2018-10-01 10:02:45

Tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“ šiemet prasidėjo jau pavasarį, paminėdamas pasaulinę poezijos dieną tarptautiniame Vilniaus oro uoste. Vasarą Vilniuje ir Kaune vyko susitikimai su poete iš Naujosios Zelandijos Hera Lindsay Bird, rugpjūtį pradėjo veikti nauja interneto svetainė www.pdr.lt.

 

Tačiau kulminacija – kaip ir kasmet – ta pati ir nepakeičiama: rudens festivalis Vilniuje ir Druskininkuose. Poetinis Druskininkų ruduo šiemet vyks jau 29 kartą. Šių metų festivalio tema „Poezija: triukšmas ir įniršis“.

Ir šiemet visi kviečiami į almanacho poetų, jaunųjų poetų bei lietuvių poetų skaitymus, platformos VERSOPOLIS poetų pristatymą, diskusiją, parodų atidarymus, apdovanojimų vakarą, laureatų ir svečių vakarą Vilniuje, almanacho pristatymą Vilniuje, poezijos popietę jauniesiems skaitytojams.

Kviečiami ir festivalio senbuviai, ir tie, kurie iki šiol dar festivalyje nesilankė. Visi renginiai nemokami, o programa nuolat pildoma, ją galite sekti čia: http://pdr.lt/lt/festivalis/programa.

 

Poetinis Druskininkų ruduo – tai tarptautinis kasmetinis literatūros festivalis, pirmoje spalio pusėje rengiamas Druskininkuose ir Vilniuje. Tai festivalis-laboratorija, skirtas poetams, kritikams, literatūros tyrinėtojams ir leidėjams, į kurį maloniai kviečiama publika.

Pagrindinis festivalio siekis – telkti poetų bendruomenę, sudaryti sąlygas dalytis savo kūryba, apmąstyti ir vertinti kūrinius, įvardyti kaitos tendencijas. 1990 metais festivalį pradėjo rengti Lietuvių P.E.N. centras, o 2001 metais visą vadybą perėmė visuomeninė organizacija „Poetinis Druskininkų ruduo“. Nuo 1997 metų Druskininkuose jį globoja Centras „Dainava“. Festivalis išsiskiria savo anoniminiais eilėraščių konkursais, kuriuose gali dalyvauti visi norintys, ir sąsajų ieškojimu su kitais menais.

Festivalis kasmet leidžia almanachą, kuriame pristatoma jo svečių kūryba originalo kalba su vertimu į lietuvių kalbą ir 5–6 lietuvių autorių kūriniai su vertimais į anglų kalbą. Vis daugiau veiklų vykdoma ir ne festivalio metu – susitikimai, skaitymai, dalyvavimas Vilniaus knygų mugėje, Pasaulinės poezijos dienos minėjimas, vaikų ir jaunimo ugdymas.


Užsisakykite naujienas