‹ Atgal

Katkų literatūros draugija skelbia antrojo sezono atidarymą

Paskelbta 2018-09-26 09:02:43

Po pirmojo Katkų literatūros draugijos sezono, kuriame su rašytojais, kritikais bei politikais skaitytos knygos ir diskutuota, Draugija skelbia antrojo sezono atidarymą.

Šiandien mūsų švietimas, o ypač universitetinės studijos išgyvena krizę, kurios neišgyvendina nei aktyvėjančios politikų ir ekspertų pastangos. Ar tai reiškia, kad intelektualinis lavinimasis atsidūrė istorijos šiukšlyne? Ar „didžiųjų duomenų“ technologinis efektyvumas ir socialinių tinklų burbulai galutinai nugalėjo humanistiką? O gal dvasinis gyvenimas tiesiog iš universitetų išsikėlė į nuošalias, egzotiškas vietas, panašias į Hermanno Hesses žymiojo romano Kastaliją? Kokią studijų prasmę, žvelgdami į savo studentavimą, mato tarybinį, potarybinį (ir Vakarų) universitetą perėjusi vidurinė karta? Kokia jų prasmė anapus „diplomo ir gero darbo“ – žinios, dėstytojo ir studento santykis, pats patyrimų ir apmąstymų laikas – turėtų atsiverti dabar į universitetus ateinančiam jaunimui?

Apie tai rašytojas ir eseistas Laurynas Katkus kalbėsis su politiku ir menininku, ilgamečiu Dailės akademijos dėstytoju, Seimo nariu Arūnu Gelūnu ir verslo konsultantu, Tomo Akviniečio laisvųjų menų kolegijos Kalifornijoje absolventu Vytautu Adomaičiu.

Kaip įprasta Katkų literatūros draugijoje, pašnekovai cituos iš Hesses „Stiklo karoliukų žaidimo“ ir kitų rinktinių knygų, taip pat kaip paprastai į diskusiją kviečiami įsijungti ir klausytojai.

Diskusija vyks spalio 2 dieną 19 val. edukacijos centre „Miesto laboratorija“ (Antakalnio g. 17-13). Daugiau informacijos rasite čia.

Daugiau apie Katkų literatūros draugiją skaitykite čia.

Šaltinis: 15min.lt


Užsisakykite naujienas