‹ Atgal

Vasara su knyga per literatūrinę Europą: pėdsakai Vilniuje

Paskelbta 2018-09-04 14:41:00

Du mėnesius trukęs asociacijos „Slinktys” projektas „Su knyga per literatūrinę Europą: pėdsakai Vilniuje” artėja prie pabaigos. Šią savaitę Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje bus surengti paskutiniai jo renginiai.

Antradienio vakare, 18 val. renginys, skirtas Vilniuje gyvenusiems žydų rašytojams Isaakui Meyeriui Dickui, Moshei Kulbakui, Abraomui Suckeveriui, Abraomui Karpinovičiui. Šių XIX–XX a. rašytojų kūryboje, ypač M. Kulbako, A. Suckeverio, A. Karpinovičiaus, itin ryški Vilniaus tematika. Vilnius atsiveria, kaip „psalmynas iš molio ir geležies”, su savo istorijomis ir tragedijomis, tradicijomis ir likimais.

 

Rašytojų kūrybą skaitys aktorius Daumantas Ciunis ir literatūrologas, poetas, vertėjas Mindaugas Kvietkauskas. Smuiku grieš Saulė Buikaitė, o renginį ves ir su minėtų rašytojų gyvenimo bei kūrybos detalėmis supažindins kultūros istorikė ir bibliografė dr. Lara Lempertienė.

 

Projekto pabaigos renginys – rugsėjo 8 d. 13.30 val. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kiemelyje vyksiančio Skaitymo festivalio metu. Jame bus prisiminti visi šio projekto autoriai bei kūriniai. Tai bus intensyvi intelektualiai pažintinė skaitymo valanda. Kūrinius skaitys aktoriai Birutė Mar, Aleksas Kazanavičius, juos savo improvizacijomis jungs trimitininkas Linas Rupšlaukis.

 

Projekto „Su knyga per literatūrinę Europą: pėdsakai Vilniuje”, skirto Vilniaus įkūrimo 695-osioms metinėms metu, buvo surengta 10 renginių, kurių metu klausytasi 26-ių 14 tautybių rašytojų, kurie Vilniuje yra palikę savo pėdsakus, kūrybos.

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, partneriai – Vilniaus apskrities A. Mickevičiaus viešoji biblioteka.


Užsisakykite naujienas