‹ Atgal

Paaiškėjo populiariausiųjų bibliotekose dešimtukai: nuo V. Račicko iki Kakės Makės

Paskelbta 2018-08-24 13:03:15

Asociacija LATGA kaip ir kiekvieną vasarą Kultūros ministerijai pateikė kompensacinio atlyginimo paskirstymo už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose ataskaitą. Remiantis jos duomenimis, tradiciškai buvo sudaryti populiariausių bibliotekose autorių ir knygų dešimtukai.

Paaiškėjo, kad tarp Lietuvos grožinės literatūros autorių bibliotekose populiariausia Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, vaikų ir jaunimo literatūros kategorijoje 2017 m. ir vėl nepralenkiamas buvo Vytautas Račickas, kurį pelnytai galima vadinti populiariausiu rašytoju bibliotekose.

Nuo meilės romanų iki istorijos

„Penkioliktus metus iš eilės paskirstėme autoriams kompensacinį atlyginimą už knygų ir kitų leidinių panaudą bibliotekose pagal sutartį su LR Kultūros ministerija už praėjusius metus. Šiemet ši suma siekė beveik 240 tūkst. eurų. 

Jau tapo gražia tradicija skirstant atlyginimą sykiu parengti populiariausiųjų autorių ir jų kūrinių bibliotekose sąrašus, remiantis 65 bibliotekų, kuriose įdiegta Lietuvos integrali bibliotekų informacinė sistema (LIBIS), pateiktais duomenimis. 

Beje, siekdami paskatinti autorius aktyviau kurti ir registruoti kūrinius pas mus, įdiegėme naujovę – lietuvių autorių grožinę literatūrą suskirstėme į dvi dalis, kad būtų aiškiau, kokius autorius ir knygas bibliotekose renkasi suaugusieji, o kokias – vaikai ir paaugliai. Dar norėtumėme pabrėžti, kad šie dešimtukai iki galo neatspindi skaitymo tendencijų, nes nemaža visuomenės dalis knygas įsigyja knygynuose“, – akcentus sudėlioja Asociacijos LATGA Kūrinių panaudos ir reprografinio atgaminimo poskyrio vadovė Jurga Bražiūnienė. 

2017 m. bibliotekose tarp grožinės literatūros autorių, rašančių suaugusiems, populiariausia buvo prozininkė ir vertėja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, kurios knygos buvo paimtos per 16 tūkst. kartų. Antrąją vietą pasidalijo šviesaus atminimo lietuviškos literatūros klasikas Romualdas Granauskas ir moterims skirtų romanų autorė Jolita Herlyn, gyvenanti ir kurianti Vokietijoje. Jų abiejų knygos buvo paimtos lygiai tiek pat kartų – po 11 182. Trečiojoje vietoje – istorinių romanų autorė Gina Viliūnė, kurios knygos paimtos daugiau nei 10 tūkst. kartų. 

Populiariausiųjų lietuvių grožinės literatūros knygų sąrašo viršuje – Jurgio Kunčino „Tūla“, G.Viliūnės „Imperatoriaus meilužė“, I.Buivydaitės-Kupčinskienės „Kitapus veidrodžio“. Visos šios knygos perskaitytos po daugiau nei 3 tūkst. kartų. 

Skaitykite daugiau: lrytas.lt

Užsisakykite naujienas