‹ Atgal

Rugpjūčio mėnesio kino programa Nacionalinėje bibliotekoje

Paskelbta 2018-08-07 15:17:00

Paskirkime rugpjūčio mėnesį gražiam atsisveikinimui su nepakartojamai karšta šių metų vasara ir ruoškimės pasitikti gėrybių kupiną rudenį. Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su partneriu Lietuvos kino centru maloniai kviečia žiūrovus patirti lietuviškos kino klasikos siūlomą vasaros bei rudens skonį. Lietuvos kino centras suteikia galimybę Nacionalinės bibliotekos lankytojams rugpjūčio mėnesį pamatyti šiuos filmus: „Mano vaikystės ruduo“, „Anglų valsas“, „Vasara baigiasi rudenį“, „Velnio nuotaka“.

 

Rugpjūčio 10 d. 12 val. – Kino popietė. Filmas „Anglų valsas“ (rež. Gytis Lukšas)

 

Kostiuminė melodrama, sukurta pagal Johno Galsworthy pjesę „Džoja“, kuri nukelia į XIX a. pabaigos Angliją. Tų laikų atmosfera sukuriama filmuojant rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės sodyboje, skambant Viačeslavo Ganelino muzikai, o aktoriams dėvint akį traukiančius kostiumus.

 

Filme perteikiama ne tik XIX a. Anglijos aura, bet taip pat atsargos pulkininko Tomo Houpo ir jį supančių žmonių nepaprastos gyvenimo istorijos. Į pulkininko užmiesčio namą atvažiuoja giminaičių ir svečių iš Londono. Čia juos pasitinka tebejauna „gyvanašlė“, kurios vyras ilgam paliko šalį, Molė Gryn iš Londono, jos flirto objektas Morisas Leveras ir „gyvanašlės“ dukra Džoja. Nusigyvenęs pulkininkas T. Houpas domisi tik aukso kasyklų savininku M. Leveru, pro pirštus žiūri į jo ir „gyvanašlės“ M. Gryn romaną, dėl kurio išgyvena duktė Džoja. Kino juostos veiksmas kreipia žiūrovų mintis amžinųjų klausimų link – filme nagrinėjamos jaunosios kartos maksimalizmo ir suaugusiųjų melo bei prisitaikėliškumo, „amžinų santuokos saitų“ ir neištikimybės priešpriešos ir kitos socialinės temos.

 

Filme vaidina Audinga Aukštikalnytė, Vaiva Mainelytė, Eugenija Pleškytė, Henrikas Kurauskas, Ona Knapkytė, Vidas Aleksandravičius, Gediminas Storpirštis, Gytis Padegimas ir kt.

 

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

 

Rugpjūčio 17 d. 12 val. – Kino popietė. 12 val. Filmas „Vasara baigiasi rudenį“ (rež. Gytis Lukšas)

 

Psichologinėje dramoje vaizduojamas iš įkalinimo vietų į gimtąją sodybą grįžusio Jakimkaus ir jo našlaičiu tapusio sūnaus Viliaus gyvenimas. Viliui atidėjo šaukimą į armiją, nes reikėjo slaugyti motiną, dabar jis kasa melioracijos griovius ir jam pavyko įkalbėti viršininką, kad priimtų į tą patį darbą tėvą. Kartu jie vyksta kasti melioracijos griovio į tolimą vienkiemį, kurio šeimininkė dar jaunyva našlė Milda, auginanti mažą dukrelę. Jakimkai apsistoja pas ją, žaidžia su mažyle Laimute, kažkaip ir patys toje draugijoje vidujai atšildami. Pagal Romualdo Granausko scenarijų kurtame filme pasakojama gyvenimiška drama apie meilės trikampyje atsidūrusį tėvą ir sūnų, siužete subtiliai įkomponuotos Lietuvos istorinės realijos.

 

Filme vaidina Vaiva Mainelytė, Algimantas Masiulis, Valentinas Masalskis, Justina Širvinskaitė, Valdas Žilėnas ir kt.

 

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

 

Rugpjūčio 21 d. 17.30 val. – „Dangaus lageryje“ (rež. Riccardo Denaro). Susitikimas su vienuole Nijole Sadūnaite.

 

Filme užfiksuotas netikėtumas susitinkant su žmonėmis, kurie pakeičia mūsų gyvenimą. Taip nutiko ir Matteo, filmo personažui, kuris susipažino su N. Sadūnaite, lietuve vienuole, patyrusia KGB persekiojimą. Moterimi, kurios istorija tokia tolima, o žmogiškumas toks artimas, liudijančia, kad įmanoma būti laisvam net ir blogiausiame iš žemiškųjų pragarų. Italai jos elgesį pavadino „gailestingumo sėkla“, „liudijimu su šypsena iš lagerio“, o ją pačią – „žmogumi, laisvu nuo neapykantos“.

 

Filme vaidina aktoriai neprofesionalai: lietuvaitė vertėja Julija ir jaunuolis iš Italijos Matteo, atkuriamas Nijolės Sadūnaitės gyvenimas.

 

Rugpjūčio 24 d. 12 val. – Kino popietė. „Velnio nuotaka“ (rež. Arūnas Žebriūnas)

 

Pirmasis lietuvių miuziklas pagal Kazio Borutos „Baltaragio malūną“ apie amžinąją gėrio ir blogio kovą bei gerųjų gyvenimo ir meilės pradų triumfą. Rojuje kyla vietinio pobūdžio maištas. Naudodamiesi proga, angelai ima puotauti, šokti, kol atsipeikėjęs Aukščiausiasis rūsčiais žaibais išsvaido nepaklusniuosius. Vienas jų Pinčiukas, nužemintas iki velniuko, pliumpteli tiesiai į senyvo malūnininko Baltaragio kūdrą. Žmogus ir nelabasis sudaro sandėrį:  Pinčiukas išpildys Baltaragio norus, o ką šis įgis ateityje, priklausys jam, mikliajam Pinčiukui. Baltaragis nežinodamas pasižada atiduoti savo dukterį Jurgą. Ši užauga tikra gražuolė, deja, Jurga pamilsta ne Pinčiuką, o šaunųjį berną Girdvainį.

 

Ši kino popietė puiki proga prisiminti nuotaikingą istoriją ją nuo seno pamilusiems arba patirti malonių įspūdžių jos nemačiusiems.

 

Miuzikle vaidina Vaiva Mainelytė, Regimantas Adomaitis, Gediminas Girdvainis, Regina Varnaitė ir kt. Dainuoja Asta Chomentauskienė, Vytautas Kernagis, Jonas Rupša, Birutė Dambrauskaitė ir kt.

 

Vietų skaičius Kino salėje ribotas (22 vietos).

 

Linkime gerų įspūdžių.

 

Trumpai apie filmus

 

Diena Vieta Laikas Filmas
Rugpjūčio 3 d. Kino salė, V a. 12 val. Mano vaikystės ruduo
1977 m., vaidybinis, 80 min., rež. Gytis Lukšas
Rugpjūčio 10 d. Kino salė, V a. 12 val. Anglų valsas
1982 m., vaidybinis, 70 min., rež. Gytis Lukšas
Rugpjūčio 17 d. Kino salė, V a. 12 val. Vasara baigiasi rudenį
1981 m., vaidybinis, 90 min., rež. Gytis Lukšas
Rugpjūčio 21 d. Konferencijų salė, V a. 17.30 val. Dangaus lageryje
2016 m., dokumentinis-vaidybinis, 120 min., rež. Riccardo Denaro. Susitikimas su Nijole Sadūnaite
Rugpjūčio 24 d. Kino salė, V a. 12 val. Velnio nuotaka
1973 m., vaidybinis, 77 min., rež. Arūnas Žebriūnas

Užsisakykite naujienas