‹ Atgal

Rugpjūčio 20 d. diskutuosime apie leidybą ir jos sklaidą perkrautų medijų amžiuje

Paskelbta 2015-08-18 12:00:59

Jau rugpjūčio 20 d. startuoja LLA (Lietuvos leidėjų asociacija) organizuojamas seminarų ciklas, kurių metu bus diskutuojama aktualiausiais leidybos klausimais Lietuvoje.

Pirmasis seminaras „Leidyba ir sklaida perkrautų medijų amžiuje: iššūkiai ir įžvalgos“ įvyks rugpjūčio 20 d. 10:00 – 14:00

Renginio dalyvių registracija pradedama nuo 9:30.


Pranešėjai: Dainius Blynas (Lietuva), Nick Canty (UK), Nathan Hull (UK, Danija), Valentin Negoita (Rumunija), Frank Salliau (Belgija).

Moderuoja Aida V. Dobkevičiūtė

Renginio vieta: A. Mickevičiaus viešoji biblioteka, Trakų g. 10, Vilnius

Renginys vyks anglų kalba

Būtina išankstinė registracija el.pašto adresu mantas@lla.lt

Renginį organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija, renginį remia Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

 

PROGRAMA

Dalyvių registracija:

9:30 – 10:00

Įžanga

10:15 – 10:30 Skaitmeniniai sprendimai Lietuvoje. Dainius Blynas

10:30 – 11:00 Skaitmeninė rinka Rumunijoje. Valentin Negoita

11:00 – 11:30 Skaitmeninė leidyba: kitas puslapis. Nathan Hull

11:30 – 12:00 Kavos pertraukėlė

12:00 – 12:30 „Storyblink“. „Ambilight for Books“ („Apšvietimo technologija knygoms“). Frank Salliau

12:30 – 13:00 YouTube: žvaigždės, leidėjai ir gerbėjų galia. Nick Canty

Diskusija

Plačiau apie renginį ir jo programą skaitykite Facebook paskyroje.

Programme in English is here.

Plačiau apie pranešėjus:

Nathan Hull
Mofibo verslo plėtros skyriaus vadovas.

Kaip Mofibo (Europoje ypač didelio pasisekimo pasiekusi el. knygų prenumeratos paslaugą teikianti įmonė) verslo plėtros skyriaus vadovas, Nathan Hull yra atsakingas už įmonė plėtrą į Europos rinkas, ryšius su žiniasklaida, telekomunikacijų bendrovėmis ir techninės įrangos partneriais, derybas su leidėjais ir autoriais. Nuo savo veiklos pradžios Mofibo sugebėjo Danijoje padidinti el. knygų dalį nuo 3% iki 17%.


Prieš tai Nathan Hull buvo Penguin Random House skaitmeninių produktų direktorius, strategiškai atsakingas už skaitmeninio portfelio klestėjimą ir skyrė ypatingą dėmesį produktų naujovėms:  ieškojo partnerių pritraukti naujausias technologijas įgyvendinant tarptautinius projektus; vystė produktų pristatymą ir sklaidą įvairiais skaitmeniniais kanalais ir platformose daugelyje rinkų, dalyvavo tokių programų ir naujų e-knygų bei interneto technologijų kūrime. Naujausias darbas – Stephen Fry Your Fry iniciatyva, skirta naujai pažvelgti į istorijos pasakojimą pasitelkiant technologijų centrus, inovacijų laboratorijas ir universitetus.

 

Valentin Negoita
Dabartinis APDETIC (www.asociatiait.ro) prezidentas, anksčiau ėjo Rumunijoje Ringer priklausančio verslo žurnalo Capital direktoriaus pareigas.

Vėliau jis perėjo į IRT sritį ir tapo aktyvus šios srities vystymo Rumunijoje šalininkas. Pastaruoju metu rėmė jaunimo bei startuolių skaitmeninio švietimo bei mentorystės programas.

 

Frank Salliau
Frank Salliau turi elektronikos inžinerijos magistro laipsnį, bet dažniausiai dirbo programinės įrangos kūrimo srityje.

XX a. pabaigoje jis įsitraukė į interneto programų ir e-mokymosi sritį. Su knygomis jis dirba nuo 2009 m. ir ėjo flamandų knygų federacijos organizacijos boek.be e-vadovo pareigas. Eidamas šias pareigas jis dalyvavo keliuose su knygomis susijusiuose IRT projektuose, kaip spausdinamų knygų duomenų bazės DANTE (Meta4Books) ir skaitmeninio švietimo turinio platinimo platformos Knooppunt kūrimas. 2014 m. rugsėjį jis pradėjo eiti vyresniojo mokslo darbuotojo pareigas iMinds/MMLab Ghent universitete, kur dalyvauja keliuose su leidyba susijusiuose projektuose kaip FREME, Publisher of the Future (Ateities leidėjas) Edutab ir TISP.

Plačiau apie pristatymą:

Storyblink – tai moderniausia semantikos technologija ir susietų duomenų tinklu pagrįstos knygų rekomendavimo platformos, skirtos padėti naudotojams atrasti ne tik susijusias knygas, bet ir kitą turinį, kaip filmai ar muzika.

Ambilight for Books (Apšvietimo technologija knygoms) – tai (ypač vaikams skirtos) hibridinės knygos, pagerinančios skaitymo patirtį pasitelkiant išmanųjį apšvietimą ir garsą, idėjos įgyvendinimo pavyzdys.

 

Dainius Blynas
Alma Littera sprendimai e-leidybos skyriaus vadovas.

Alma littera sprendimai yra pirmaujanti e-knygų platintoja Lietuvoje, teikia paslaugas didmeninei ir mažmeninei prekybai. Neseniai įmonė startavo su nauja paslaugų platforma Milžinas (www.milzinas.lt). Šioje platformoje skaitmeninę knygą galima skaityti daug patogiau naudojant išmaniojo telefono ar planšetės programėlę. Pagrindinis naujų paslaugų ir investicijų į jas tikslas,– auginti skaitytojams patrauklią e-leidybos rinką, kuri vis  dar neišaugo iš vienaženklių statistinių rodiklių.

 

Nick Canty
UCL (University College London) vykdomasis leidybos magistro studijų programos direktorius.

Nick Canty leidybos srity kaip leidėjas ir vyriausiasis redaktorius dirba jau 15 metų. Pradėjęs karjerą tokiose įmonėse kaip Pearson ir Thomson Reuters, vėliau tapo akademinės spaudos leidybos direktoriumi. Anksčiau Nick Canty įkūrė ir valdė kelis verslus, kurie buvo susiję su leidyba ir įvairiomis medijomis. Šiuo metu N. Canty dėsto kursą apie pardavimus, rinkodarą ir reklamą bei turi du su leidyba susijusius modulius („Leidybos kontekstai" ir „Leidybos projektai").

Nick Canty yra vienas iš AHRC Academic Book of the Future projekto įkūrėjų.

Buvo profesinės ALPSP (Association of Learned and Proffesional Society Publishers) plėtros komiteto narys, taip pat APE (Association of Publishing Education), AIR-L (Association of Internet Researchers) ir SHARP narys. Bendradarbiauja su Universite Paris 13, reguliariai jame dėsto. Prisideda prie Digital Publishing Forum renginių organizavimo.


Užsisakykite naujienas