‹ Atgal

ES literatūros premijos laureatės – Vilniaus knygų mugėje

Paskelbta 2018-02-20 15:52:19

Šiemet Vilniaus knygų mugės lankytojai turės galimybę artimiau susipažinti su Lietuvos ir užsienio rašytojomis, pelniusiomis Europos Sąjungos literatūros premiją (EUPL). Vasario 22 d. (ketvirtadienį) 15 val. 5.3 salėje EUPL laureates – lietuvių rašytoją Laurą Sintiją Černiauskaitę, švedų autorę Sarą Mannheimer ir britų rašytoją Evie Wyld – kalbins vertėja Alma Braškytė.

EUPL (angl. European Union Prize for Literature) – tai Europos Sąjungos literatūros premija, kasmet įteikiama 12-ai ES šalių autorių. Šios premijos tikslas – skatinti rašytojų kūrybą ir jų kūrinių vertimus.   Šia premija jau buvo apdovanotos trys lietuvių rašytojos: 2009 m. Laura Sintija Černiauskaitė (knyga „Kvėpavimas į marmurą“), 2012 m. Giedra Radvilavičiūtė (esė rinkinys „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“), 2015 m. Undinė Radzevičiūtė (romanas „Žuvys ir drakonai“).

EUPL teikiama nuo 2009 m., tad šiemet 10-ųjų metinių proga rengiamas EUPL turas po Europą su 106 premijos laureatais. Premija įvertinti rašytojai dalyvaus nacionaliniuose renginiuose ir tarptautinėse Europos knygų mugėse (pagal „ALDUS“ tarptautinių knygų mugių bendradarbiavimo projektą).

Būtent vienas tokių renginių – diskusija „Kalbasi Europos premijos laureatės“ – vyks ir Vilniaus knygų mugėje.

Šiame renginyje dalyvausianti lietuvių rašytoja L. S. Černiauskaitė gerai pažįstama Lietuvos skaitytojams. Savo romanais, apsakymais, apysakomis ir pjesėmis išgarsėjusi autorė yra pelniusi aibę nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų, jos kūriniai ne vieną kartą pateko į kūrybiškiausių metų knygų sąrašus.   Kita diskusijos dalyvė – S. Mannheimer – švedų rašytoja, kurios kūryba pažįstama ir lietuviškam skaitytojų ratui. Jos romanas „Veiksmas“, už kurį rašytoja 2012 m. buvo apdovanota EUPL premija, pasaulį išvydo ir lietuvių kalba.

Trečioji EUPL laureatė, kurią kalbinsime mugėje – britė E. Wyld. Jos knyga „Visi paukščiai gieda“ taip pat išversta į lietuvių kalbą. Būtent už šį savo romano 2014 m. rašytoja ir gavo ES literatūros premiją.

Diskusija „Kalbasi Europos premijos laureatės“ vyks Vilniaus knygų mugės metu, vasario 22 d. 15 val. Lietuvos parodų ir kongresų centre „LITEXPO“, 5.3 salėje.


Užsisakykite naujienas