Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos organizuojamo festivalio „(Re)Start“ atstovų teigimu, rengini veikla nukreipta į jaunąjį skaitytoją, siekiant jį sudominti bibliotekos teikiamomis galimybėmis. Tai iliustruoja faktas, kad pirmajame Lietuvoje urbanistiniame skaitymo festivalyje pristatyta rašytojos Kristinos Gudonytės knyga paaugliams „Jie grįžta per pilnatį“. Pasak pristatymą moderavusio vaikų literatūros tyrinėtojo Kęstučio Urbos, jaunimui skirta lietuvių literatūra, dar visai neseniai išgyvenusi krizę, po truputį ima atsigauti.
Sudėtingiausia skaitytojų auditorija
„Vilnius – viena didžiausių ir pastoviausių mano meilių, – pristatydama knygą pasakojo K. Gudonytė. – Du metus rinkau medžiagą, perskaičiau galybę įvairiausių knygų apie sostinės architektūrą, istorines asmenybes, gyvenimo būdą XVI amžiaus Lietuvoje. Norėjau, kad jaunasis skaitytojas gautų vertingų žinių, susidomėtų savo šalies istorija. Pabaigoje patalpinau knygų, kuriomis rėmiausi rašydama, sąrašą, kad susidomėjęs skaitytojas galėtų pratęsti istorinę kelionę po Vilnių.“
Jaunimui rašanti K. Gudonytė sako, kad vaikų ir paauglių negalima nuvertinti – jie dažnai būna kategoriški, bekompromisiai, ieškantys tiesos, todėl ir iš rašytojų reikalauja daugiau nei aiškaus siužeto istorijos apie bendraamžių problemas. K. Gudonytė į savo skaitytojus žiūri kaip į bręstančius intelektualius žmones ir nemano, kad sudominti juos galima tik populiariąja literatūra.
Rašyti paaugliams – nelengva užduotis, rašytojai teko bendrauti su 15-16 metų mokiniais, gilintis į jų mąstymą, požiūrį į gyvenimą. Pristatyme dalyvavusi leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė teigia, kad rašytojos kalba adekvati to amžiaus žmonėms, į kurių lūpas ji įdeda žodžius, tačiau šokiruoti skaitytojų nesistengiama, todėl dialoguose keiksmažodžių nėra.
Plačiau skaitykite: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/urbanistiniame-skaitymo-festivalyje-demesys-paaugliams-286-528045