‹ Atgal

Akademinė „Baltų lankų“ studijų savaitė

Paskelbta 2017-07-03 15:36:07

Akademinė Druskininkų savaitė

 

VU A. J. Greimo semiotinių studijų ir tyrimų centro organizuojama kasmetinė akademinė Druskininkų studijų savaitė. Baltos lankos organizuojamos nuo 1991 metų. Renginys paprastai vyksta pirmąją liepos savaitę. Jame susiburia 40-60 dalyvių, humanitarinių ir socialinių mokslų atstovų, – studentų, doktorantų, dėstytojų, mokslininkų iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokykų, mokslo įstaigų (Vilniaus Universiteto, Vilniaus pedagoginio universiteto, Lietuvos dailės akademijos, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto, Vytauto Didžiojo universiteto, Klaipėdos universiteto, Šiaulių universiteto ir kt. ), užsienio šalių mokslininkų.

 

Renginio tikslas – skatinti tarpdisciplininį ir tarpinstitucinį mokslinkų, dėstytojų ir studentų bendradarbiavimą, mokslinių idėjų ir projektų apykaitą, ugdyti diskusinę ir poleminę kultūrą. Kiekvienų metų renginys turi orientacinę temą, kuri paprastai siejama su A. J.Greimo semiotinių studijų ir tyrimų centre vykstančio tarpdisciplininio seminaro tema. Renginys vyksta kaip pranešimų, paskaitų, seminarų ir diskusijų ciklai (kiekvieną dieną – po keturis valandos trukmės pranešimus). Akademinė dalis vyksta M. K. Čiurlionio namelyje-memorialiniame muziejuje. Svarbi Savaitės veiklos dalis – kelionė į Liškiavą.

Renginio aprašymai skelbiamas „Baltų lankų“ žurnale, kultūros savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“, internetiniame žurnale „Literatūra“.

1993-1998 m renginys buvo remiamas HESP‘o (High Education Support Program, Budapeštas). Renginio reikalingumą ir gyvybingumą įrodė tai, kad, minėtam fondui nustojus teikti paramą, jis tebevyksta.

 

Renginio programa.


Užsisakykite naujienas