‹ Atgal

Kūrybiškumą ugdantis muziejus „ant kojų“ pradėjo savo keliones

Paskelbta 2017-03-31 12:05:15
Nuotraukos autorius: MMC

„Keliaujantis muziejus“ – tai Modernaus meno centras (MMC) ant kojų. 2017 metais mes mielai atvyktume pas Jus: į mokyklas, įmones, bendruomenių centrus Vilniaus mieste. 

 

Mokykloms

 

Nemokamo turiningo 45 min. edukacinio užsiėmimo metu skatinamas 5–8 klasių moksleivių kūrybiškumas bei mokomasi geriau suprasti meno kūrinius iš unikalios Modernaus meno centro (MMC) kolekcijos. Šiuo projektu siekiame priartinti meną prie mokyklos ir kiekvieno moksleivio gyvenimo, atskleisti kultūrinės edukacijos aktualumą. Vizualiųjų meno kūrinių analizė gali išmokyti ne tik istorinių faktų, bet ir ugdo kūrybiškumą, kritišką mąstymą, moko bendrauti, suvokti socialines problemas ir orientuotis dinamiškoje šiuolaikinėje visuomenėje.

 

Edukacinio užsiėmimo metu moksleiviai:

  • Patirs, kad menas – tai ne nuobodus suaugusiųjų „išradimas“, o smagus, įtraukiantis, lavinantis žaidimas.
  • Mokysis suvokti vizualią meno kūrinių kalbą.
  • Mokysis laisvai ir drąsiai reikšti nuomonę apie meną, priimti nuomonių įvairovę. Juk kalbant apie meno kūrinius nėra neteisingų nuomonių, klaidingų pastebėjimų ar potyrių. Menas suteikia laisvę matyti, mąstyti ir priimti pasaulį skirtingai.
  • Gilins Lietuvos dailės istorijos žinias.
  • Pažins muziejaus funkcijas, diskutuos, kam reikalingi muziejai šiandien ir iš pirmų lūpų išgirs apie 2018 m. Vilniaus centre (vietoje buvusio kino teatro „Lietuva“) atsidarysiantį Modernaus meno centrą.

 

Įmonėms, bendruomenių centrams, visiems, norintiems susipažinti

 

Turiningo valandos pristatymo metu iš pirmų lūpų išgirsite apie 2018 m. Vilniaus centre atsidarysiantį Modernaus meno centrą (vietoje buvusio kino teatro „Lietuva“).

 

Pristatymo metu Jūs:

  • Sužinosite MMC susikūrimo istoriją.
  • Atrasite dar 2009 m. MMC steigėjų ir mecenatų Danguolės ir Viktoro Butkų pradėtą kaupti Lietuvos meno nuo 1960-ųjų iki šių dienų kolekciją. Šiuo metu kolekcijoje yra daugiau nei 4300 tapybos, grafikos, fotografijos, skulptūros, videomeno kūrinių.
  • Pažinsite jau įgyvendintus visuomenei ir miesto svečiams atvirus kultūrinius projektus – „Literatų gatvę“, „Vilniaus kalbančias skulptūras“.
  • Susipažinsite su MMC leidžiamomis meno edukacijai skirtomis knygomis – „Ar tai menas?“, „Vilniaus skulptūrų kelias“ ir kitomis.
  • Išgirsite naujausią informaciją apie muziejaus pastatą, kurį projektuoja pasaulinio garso architekto Daniel Libeskind studija „Studio Libeskind“.

 

Norėdami susitarti dėl edukacinio užsiėmimo arba MMC pristatymo savo institucijoje, maloniai kviečiame kreiptis:

 

Miglė Survilaitė

El. pašto adresu: migle.survilaite@mmcentras.lt

Tel.:  +370 6 165  9337

 

arba

 

Modernaus meno centras

El. pašto adresu: info@mmcentras.lt

Tel.:  +370 5 231 2350


Užsisakykite naujienas