‹ Atgal

Vilniaus geležinkelio stotyje – skaityti kviečianti paroda

Paskelbta 2017-03-28 14:26:00
Nuotraukos autorius: Organizatorių nuotr.

Kovo 27 dieną Vilniaus geležinkelio stoties keleivių salėje (Geležinkelio g. 16) atidaroma kilnojamoji fotografijų paroda „Skaityk – būk asmenybė!“, praneša Šiaulių apskrities Povilo Višinskio biblioteka.

 

Paroda yra socialinė reklama, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į skaitančių žmonių mažėjimą ir populiarinti skaitymo kultūrą Lietuvoje. Akcijos iniciatorės – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir AB „Lietuvos geležinkeliai“. 

 

Fotografijų paroda „Skaityk – būk asmenybė!“ sukurta 2016 m. vykdant Šiaulių apskrities viešosios bibliotekos inicijuotą ir Lietuvos kultūros tarybos remiamą skaitymo skatinimo iniciatyvų populiarinimo projektą. Parodos meninės koncepcijos idėjos ir fotografijų autorius – dizaineris, fotografas Vilmantas Dambrauskas.

 

Fotografijose atpažįstami žinomi Lietuvos žmonės, kurie, sako, neįsivaizduojantys savo gyvenimo be knygų ir skaitymo. Tai: 

  • Juozas Budraitis, kino, televizijos ir teatro aktorius, diplomatas 
  • Viktorija Čmilytė-Nielsen, šachmatininkė, didmeistrė
  • Aidas Giniotis, aktorius, režisierius, kompozitorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas, pedagogas
  • Jolanta Kryževičienė, žurnalistė, TV ir radijo kultūros laidų vedėja
  • Faustas Latėnas, kompozitorius, kultūros veikėjas
  • Martynas Levickis, akordeonininkas
  • Ieva Narkutė, dainų autorė ir atlikėja
  • Žydrūnas Savickas, sportininkas galiūnas, tituluojamas stipriausiu pasaulio žmogumi
  • Dalia Staponkutė, rašytoja, vertėja, „Metų knygos rinkimai 2015“ laimėtoja, 
  • roko grupės „Colours of Bubbles“ muzikantai. 

 

Sumanymas eksponuoti parodą geležinkelio stotyse kilo neatsitiktinai. Organizatorių tikslas – priminti laiko trūkumu besiskundžiantiems žmonėms apie skaitymo galimybę keliaujant. 

 

„Kelionės traukiniu yra ne tik patogios, bet ir taupo laiką. Juk tą vieną ar kelias valandas, praleistas kelionėje, galima ne automobilio vairą sukioti, o dirbti kompiuteriu ar skaityti knygą. Norime, kad mūsų keleivius kelionėse lydėtų geros knygos“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos vadovas Mantas Dubauskas. 

 

Kovo mėnesį paroda eksponuota Šiaulių geležinkelio stotyje. Pabuvusi Vilniuje (iki balandžio 18 d.) ekspozicija tęs savo kelionę po Lietuvą, apsistodama Kauno (balandžio 18 – gegužės 8 d.) ir Klaipėdos (birželio 12–30 d.) geležinkelio stotyse. 

 

Žinomi Lietuvos žmonės skaito. Skaityk ir TU – būk asmenybė!

 

 

Šaltinis: http://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/vilniaus-gelezinkelio-stotyje-skaityti-kviecianti-paroda-286-774530


Užsisakykite naujienas