‹ Atgal

„Kūrybiškos Europos“ seminaras: Kaip pritraukti rėmėjus kultūrai?

Paskelbta 2017-01-25 13:14:13

ES programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje kultūros ir kūrybinių organizacijų atstovus kviečia į nemokamą seminarą „Kaip pritraukti rėmėjus kultūrai?“. 

 

Lėšų iš privačių rėmėjų pritraukimas kultūros organizacijoms, festivaliams, renginiams yra viena aktualiausių šio sektoriaus problemų, o naujų verslo ir vadybos modelių paieška bei kompetencijų didinimas yra vienas iš „Kūrybiškos Europos“ prioritetų. Literatūros apie darbą su rėmėjais kultūros sektoriuje stinga, o sporto teorija ir praktika kultūrai yra ne visada tinkama. 

 

Seminaro pranešėjas Mindaugas Morkūnas daugiau kaip 10 metų dirba su rėmimo partnerysčių inicijavimu kultūros projektuose. Jo dėka privatiems rėmėjams patrauklesniais tapo tokie festivaliai ir renginiai kaip „Kino pavasaris“, „Mados infekcija“, „Be2gether“, „Kultūros naktis“. Jis yra rėmimų konferencijos „Smart-Sponsorhip“ organizatorius. Pranešimus apie darbą su rėmėjais skaitė Italijoje, Kroatijoje, Lietuvoje. Savo rėmimų kompetencijas gilino rėmimo ir kūrybinių industrijų konferencijose Londone, Amsterdame, Stokholme, Reikjavike. Dalyvavo daugiau kaip 30 rėmimo rinkodaros mokymų; stažuotėje Londono mados savaitėje; konsultacijose su Berlyno, Toronto, „Sundance“ kino festivaliais. 

 

Į seminarą Mindaugas atvyks po neseniai aplankytų Toronto ir „Sundance” (JAV) kino festivalių, kur vyko gilinti savo žinias apie darbą su rėmėjais. 

 

Seminaro pirmoje dalyje pranešėjas pasidalins pamatinėmis žiniomis apie darbą su rėmėjais, kurios universaliai gali būti pritaikomos įvairiuose projektuose. Antroje dalyje papasakos apie praktinius atvejus iš Toronto ir „Sundance“ festivalių, bei savo patirties Lietuvoje. Klausimų atsakymų sesijoje atsakys į dalyvių klausimus. 

 

 

Organizatorius: ES programos „Kūrybiška Europa“ biuras Lietuvoje (Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kino centras) 

 

Partneriai: Lietuvos kultūros taryba, „Smart Sponsorship“, Vytauto Didžiojo Universitetas, Swedbank, Klaipėdos „Kultūros fabrikas“. 

 

Registracija: užpildant formą

DĖMESIO, šiuo metu registracija vykdoma tik į Vilniuje vykstantį seminarą, registracija kituose miestuose prasidės dvi savaitės iki renginio.

 

PRELIMINARI PROGRAMA

 

09:00 – 09:30 Registracija

09:30 – 10:30 Rėmimo rinkodara – kas tai?

10:30 – 11:30 Rėmimo grąžos (ROI) matavimas

11:30 – 12:00 Klausimai atsakymai – Sesija #1

12:00 – 13:30 Pietūs

13:30 – 14:30 Rėmimo pritraukimas – atsitiktinumas ir sisteminga veikla

14:30 – 15:30 Mokytis iš geriausių – Toronto ir „Sundance“ festivalių rėmimo atvejų pristatymas

15:30 – 16:10 Klausimai atsakymai – Sesija #2

 

SEMINARO METU BUS APTARTOS ŠIOS TEMOS:

 

I. Rėmimo rinkodara - kas tai? 

Rėmimo rinkodaros anatomija

Labdara, rėmimas ir kiti „nesusikalbėjimai“

Rėmimai prieš ir po 10 metų – naujausios rėmimo kryptys

 

II. Rėmimo grąžos (ROI) matavimas

Pasirengimas rėmimo grąžos matavimui

Rėmimo grąžos matavimo objektai ir metodikos

Rėmimo grąžos matavimas festivaliuose „Mados infekcija“ ir „Kino pavasaris“

 

III. Rėmimo pritraukimas – atsitiktinumas ir sisteminga veikla

Pasirengimas rėmėjų paieškai

Paieška ir susitikimai, pasiūlymai, derybos ir sutartys

Rėmimo projektų valdymas

 

IV. Mokytis iš geriausių – Toronto ir „Sundance“ festivalių rėmimo atvejų pristatymas 

Kodėl kultūrai paranku mokytis rėmimų iš kino festivalių? 

Kodėl šie atvejai įdomūs kultūros sektoriui?

Atvejų apžvalga ir pritaikymo galimybės Lietuvoje 

 

APIE LEKTORIŲ MINDAUGĄ MORKŪNĄ:

 

 

Mindaugas Morkūnas

Rėmimų konferencijos „Smart Sponsorship“ organizatorius

Festivalio „Kino pavasaris“ rėmimų vystymo vadovas. Prie „Kino pavasario“ prisijungė 2011 m. su tikslu pagerinti festivalio įvaizdį rėmėjų ir žiniasklaidos akyse bei pasirengti festivalio 20-ies metų jubiliejui. 

 

Per 2012 – 2016 metus „Kino pavasario“ auditorija užaugo nuo 75 000 iki 113 000 žiūrovų, žiniasklaidos dėmesys padidėjo +30-40%, festivalis pradėjo ilgalaikes partnerystes su „Ergo“, „Omnitel“, „teo“ ir kitomis įmonėmis. Mindaugo darbai festivalyje suplanuoti iki 2020 m. 

 

Savo kompetencijas tobulino kino festivaliuose „Sundance“, Toronto, Kanuose, Berlyne, Venecijoje, Sarajeve, San Sebastiane ir kt. Skaitė pranešimus apie kino festivalių rėmimų valdymą Italijoje bei Kroatijoje.

 

Kartu su „Verslo žiniomis” rengė metinę rėmimo konferenciją „Smart Sponsorship“. Joje savo pranešimus skaitė atstovai iš Olandijos, Estijos, Danijos, Lietuvos. Tarp jų: didžiausio Skandinavijos muzikos festivalio „Roskildė“ atvejis, Roterdamo sporto komiteto atsakingo už „tour de France“ startą Olandijoje 2010 m. atvejis bei kiti atvejai. 

 

Dešimt metų dirbo festivalio „Mados infekcija“ rėmimo ir rinkodaros vadovu. 2010 metais stažavosi Londono mados savaitėje. Anksčiau dirbo su tokiai projektais kaip festivalis „Be2gether“, renginiai „Sostinės dienos“, „Nokia Trends Lab“, „Sobieski Uogos“.

 

2010 metais buvo pakviestas dalyvauti kūrybinių industrijų konferencijoje „You Are In Control” Islandijoje kur pristatė kūrybinių industrijų sektorių Lietuvoje ir susipažino kaip kūrybinių industrijų sektoriaus vadyba Švedijoje, Norvegijoje, Suomijoje, Danijoje ir Baltijos šalyse. 2014 m. pasidalinti kūrybinių industrijų patirtimi su kolegomis iš Skandinavijos ir Baltijos šalių buvo pakviestas į Stokholme vykusias dirbtuves „Priority Culture!“. 

 

Vadybos ir rinkodaros žinias gilino ISM Vadybos ir ekonomikos universitete, VU universitete; rėmimo konferencijose Londone, Stokholme, Amsterdame; konsultacijose su Berlyno, Toronto, „Sundance“ kino festivaliais; dalyvavo daugiau kaip 30-yje rėmimo rinkodaros mokymų. 


Užsisakykite naujienas