‹ Atgal

Kviečiame į Patrick Murphy fotografijos parodos „Prabėgomis“ atidarymą

Paskelbta 2016-12-14 16:42:30
Nuotraukos autorius: LDS galerija ARKA

2016 m. gruodžio 20 d., antradienį, 17.30 val. maloniai kviečiame Jus į Patrick Murphy fotografijos parodos „Prabėgomis / Passing By / Мимоходом“ atidarymą LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius) Paroda veiks iki 2017 m. sausio 14 d.

 

Patrick Murphy - JAV pilietis, nuo 2012 m. gyvenantis Lietuvoje. Jis gimė pietinėje JAV dalyje (Teneso valstijoje), gyveno ir kitose JAV valstijose. Baigė Jeilio (Yale) ir Šiaurės Karolinos (North Carolina) universitetus, dalyvavo Maskvos valstybinio universiteto mainų programoje (1983-1984 m.). 1994 - 2012 m. dirbo Rusijoje. Jo nuotraukos eksponuotos „Maskvos fotobienalėje“ (1998 m.), Maskvos užsienio literatūros bibliotekoje, JAV ambasadoje Maskvoje, B. Metenkovo namuose-muziejuje Jekaterinburge bei kitose parodose. Taip pat Murphy nuotraukos publikuotos įvairiuose leidiniuose, tarp jų žurnaluose „Time“, „New York Times“, „Chicago Sun-Times“, Encyclopedia Brittanica, Delfi.lt. ir kt.

 

Šios nuotraukos buvo darytos daugelį metų skirtingose šalyse, didžioji dalis jų sukurta Rusijoje, JAV ir Lietuvoje. Tam tikra prasme visos jos darytos prabėgomis - ar tai būtų langas, pastebėtas išėjus iš namų tvarkyti reikalų, ar turistų pamėgta vieta pakeliui į tolimą šalį. Šios nuotraukos nebuvo specialiai surežisuotos, vaizdai pastebėti ir pagauti panašiai kaip laukiniai žvėrys gaudomi medžioklėje. Fotografas visada ieško šviesos, formų, spalvų ir veiksmo (ar jo nebuvimo), derinių, sąsajų ar priešpriešų, besijungiančių į vientisą vaizdinį ar fragmentą.” Patrick Murphy


Užsisakykite naujienas