‹ Atgal

Kviečiame į LLA konferenciją „Knygų leidyba: iššūkiai intelektinės nuosavybės industrijos sektoriui”

Paskelbta 2016-11-08 14:17:52

Lapkričio 17 d. Lietuvos leidėjų asociacija (LLA) kviečia į konferenciją „Knygų leidyba: iššūkiai intelektinės nuosavybės industrijos sektoriui”. 

 

Renginio laikas: lapkričio 17 d. 9:00 – 14:00.

 

Dalyvių registracija nuo 8:30.

 

Pranešėjai: Aistė Augustauskaitė, Graham Bell, Aida V. Dobkevičiūtė, Azzar Husain, Romanas Matulis, Marius Pareščius, Saulius Žilinskas

 

Renginio vieta:  LR Kultūros ministerija, J. Basanavičiaus g. 5 (II a., Baltoji salė),Vilnius  

 

Būtina išankstinė registracija elektroniniu paštu mantas@lla.lt. Vietų skaičius ribotas. 

 

Renginį organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija (LLA).

 

Renginys dalinai finansuotas LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis. 

 

 

 

PROGRAMA

 

9:00 – Įžanga 

 

9:15 – Kas slepiasi po statistine ramybe? Tyrimo pristatymas. Saulius Žilinskas (Creditreform Lietuva, Lietuva)

 

9:45 – Iššūkiai intelektinės nuosavybės apsaugai: žala autoriams, leidėjams, visuomenei. Aistė Augustauskaitė (Alma littera įmonių grupė, Lietuva)

 

10:30 – Knygų leidybos rinkos stagnavimas kaip internetinio piratavimo pasekmė. Tyrimo pristatymas  Romanas Matulis (Clear Digital World, Lietuva)

 

11:00 – Klausimai / atsakymai / aptarimas

 

11:30 – Kavos pertraukėlė 

 

12:00 – Metaduomenys, leidyba ir platinimas: tarptautiniai standartai. Graham Bell (EditEur, JK) 

 

12:30 – Knygų platinimas ir prekyba: kodėl THEMA? Azar Hussain (Faber & Faber, JK)

 

13:00 – Nacionalinis knygų prekyboje katalogas (NKPK): paslaugos ir sprendimai. Robertas Chusainovas, Aida V. Dobkevičiūtė (LLA, Lietuva), Marius Pareščius (Infosistema, Lietuva)

 

13:30 – Klausimai / atsakymai / aptarimas

 

14:00 – Uždarymas

 

 

 

PRANEŠĖJAI 

 

 

 

Aistė Augustauskaitė, teisininkė

A. Augustauskaitė dirba Alma littera įmonių grupės, prie kurios priklauso leidyklos Alma littera ir Šviesa, autorių teisių vadove nuo 2012 m. Be to, dėsto Mykolo Romerio universitete, yra šio universiteto doktorantė.

 

 

Graham Bell, EDItEUR

Nuo 2014 metų G. Bell yra EDItEUR vykdomasis direktorius, taip pat EDItEUR duomenų bazių architektas nuo pat 2010 metų, kai atėjo į organizaciją iš HarperCollins Publishers, kur buvo leidybos sistemų vadovu. Jis vadovavo bibliografinio ir skaitmeninio turto valdymo sistemų vystymo srityje, taip pat diegiant daugelį naujausių HarperCollins iniciatyvų, įskaitant e-garso, e-knygų ir spaudos pagal poreikį programas. Iki HarperCollins G. Bell dirbo redaktoriumi ir IT specialistu žurnaluose Redwood Publishing ir BBC Magazines

 

 

Aida V. Dobkevičiūtė, Lietuvos leidėjų asociacija

A. V. Dobkevičiūtė yra LLA vykdomoji direktorė nuo 2007 m. Iki tol ji dirbo LR kultūros ministerijos Informacinės visuomenės plėtros skyriaus vyriausiąja specialiste – buvo atsakinga už leidybos, literatūros sklaidos ir skaitymo skatinimo programas. 

Nuo 2006 m. ji yra Vilniaus tarptautinės knygų mugės kultūrinės programos organizacinio komiteto narė, nuo 2013 m. – Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos valdybos narė. 2015–2016 m. apie leidybos projektus dėstė Vilniaus Gedimino technikos universitete, nuo 2017 m. – Vytauto Didžiojo universitete. 

A. V. Dobkevičiūtė yra įgijusi du magistro laipsnius – žurnalistikos Vilniaus universitete ir socialinės pedagogikos Vilniaus pedagoginiame universitete.  

 

 

Azar Hussain, Faber&Faber

A. Hussain yra leidyklos Faber&Faber informacinio skyriaus vadovas nuo 2010 m. Jo vadovaujamas skyrius atsakingas už informacinių duomenų srautų valdymą ir naujų sistemų bei platformų skaitmeninių leidybos produktų sklaidai kūrimą.

 

 

Romanas Matulis, Clear Digital World

R. Matulis jau daugiau kaip 20 metų specializuojasi kūrybinių industrijų srityje, daugiausia gilinasi į intelektinės nuosavybės produktų (muzikos, videofilmų, žaidimų, kino) leidybą ir platinimą. Antipiratinių IT sprendimų klasterio Clear Digital World rinkodaros direktorius. BOD Group marketingo direktorius. Kino platinimo bendrovės Prior Entertainment vadovas.

 

 

Marius Pareščius, Infosistema

M. Pareščius – informacinių technologijų ekspertas, seniausios Baltijos šalyse interneto tinklalapius kuriančios įmonės UAB Infosistema vadovas. Daugiametis informacinių technologijų projektų kūrėjas ir įgyvendintojas. Kūrybinių industrijų srities mentorius, klasterių Lietuvoje kūrėjas.

 

 

Saulius Žilinskas, Creditreform Lietuva

Creditreform Lietuva direktorius nuo 1993 m., Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos valdybos narys S. Žilinskas specializuojasi  verslo finansavimo problemų srityje,  užsiima atvirų duomenų sistemų diegimu visuomenėje ir versle. 


Užsisakykite naujienas