‹ Atgal

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje

Paskelbta 2016-04-22 12:30:44

2016 metų balandžio 23–29 dienomis Lietuvos bibliotekininkų draugija skelbia 16-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema kartoja Bibliotekų metų šūkį: „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Stipri visuomenė – tai skaitantys, besimokantys ir mąstantys žmonės. Stiprios bibliotekos – tai telkianti ir įkvepianti erdvė. Tai – jose dirbantys profesionalai, padedantys asmenybei užaugti, kartu besikeičiantys ir kuriantys.

 

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, aktyviai įsitraukdama į Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 27 dieną kviečia į susitikimą su  rašytoja Birute Jonuškaite ir jos naujausio romano „Maranta“ pristatymą. Renginio metu autorė atskleis, kaip ji „augino“ savo kūrinį, skaitys knygos ištraukas. Balandžio 25 d. nepraleiskite progos susitikti su Beata Nicholson, pristatysiančia savo knygą „Beatos virtuvė. Prie stalo Lietuva“. Autorė sako: „Norėčiau, kad „Prie stalo Lietuva“  įkvėptų ir primintų, kokioje nuostabioje ir dosnioje šalyje gyvename, kokie darbštūs ir svetingi yra mūsų žmonės.“

 

Nacionalinės bibliotekų savaitės metu jaunieji skaitytojai kviečiami dalyvauti akcijoje „Bibliotekininko batai“ ir balandžio 23–29 dienomis pasirinktu laiku atvykti į Vaikų ir jaunimo literatūros skaityklą, kurioje visi panorusieji galės pabūti tikrais bibliotekininkais ir sužinoti įdomių dalykų apie darbą bibliotekoje. Balandžio 28 dieną rengiamas pokalbis „Skaitymo skatinimas: Vaikų ir jaunimo literatūros departamento patirtis“, kurio metu susirinkusieji išgirs praktinių patarimų, kaip atrasti vertingą vaikams ir paaugliams skirtą knygą bei paskatinti juos skaityti.

 

Nacionalinė biblioteka, skatindama domėtis kultūros paveldu, balandžio 26 d. organizuoja ekskursiją po senuosius Vilniaus kiemelius. Jos metu bus galima susipažinti su gražiausiais sostinės senamiesčio objektais ir senosios vilniečių buities pavyzdžiais. Bendradarbiaudama su viešąja įstaiga „Sveikas miestas“, balandžio 25 d. biblioteka kviečia dalyvauti šiaurietiško ėjimo pamokoje  ir išmokti, kaip pasinaudoti teigiamu šiaurietiško ėjimo poveikiu kūnui.

 

Besibaigiant Nacionalinei bibliotekų savaitei, paminėsime Williamo Shakespeare‘o 400-ąsias mirties metines ir pakviesime į prof. dr. Rimvydo Laužiko paskaitą „Šekspyro laikų LDK diduomenės valgiai ir gėrimai“. Renginio metu netradiciškai bus prisimintas šio žymiojo dramaturgo gyvenamasis laikotarpis, aptarta, koks maistas, kokie valgymo įpročiai vyravo XVI–XVII amžiuje.

 

Maloniai kviečiame į Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginius!Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos renginių programa


Užsisakykite naujienas