‹ Atgal

Lietuvos technikos bibliotekoje atidaroma mokinių kūrybinių darbų paroda „Knygų namų šviesa“

Paskelbta 2016-04-04 15:13:24

Balandžio 4 d. Lietuvos technikos bibliotekoje (šv. Ignoto g. 6, Vilnius) atidaroma Bibliotekų metams skirto mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Knygų namų šviesa“ geriausių darbų paroda.

 

Konkurse dalyvavo vaikai nuo 7 iki 18 metų. Jo tikslas – įtraukti mokinius į aktyvią kūrybinę veiklą, skatinant dailės kalba išreikšti savo santykį su knyga, biblioteka, Lietuvos kultūros istorija. 

 

Iš viso atsiųsti 1337 darbai, kuriuose skleidėsi vaikų ir jaunimo skaitomos literatūros tendencijos, filosofiniai apmąstymai, kas yra knyga, ką ji reiškia žmogaus gyvenime, bibliotekų dabartis ir ateities vizijos. Mokinių piešiniuose vaizduojami bibliotekų pastatai ir interjerai, knygų lentynos, literatūros kūrinių personažai, futuristinės bibliotekos ir modernios technologijos, ryški komiksų įtaka.

 

„Vaikai vis iš naujo patvirtina, kad bibliotekos, knygos niekur nedings, jos yra ir bus svarbios ir reikalingos, tiesiog įgaus naujas formas ir veiks kitokiais būdais. Atrinkdami geriausius darbus, visų pirma, ieškojome tų, kurie vaizdais, jų kompozicijomis, idėjomis, spalvomis ir pustoniais yra saviti, drąsūs ir išradingi, kitaip mato kasdieną, o tuo pačiu nuoširdūs ir kartu labai reiklūs supančiam pasauliui“, – sako konkurso darbų vertinimo komisijos pirmininkė, Vilniaus dailės akademijos Grafikos katedros vedėja doc. Marija Marcelionytė-Paliukė.

 

Parodoje eksponuojama 60 mokinių piešinių, Lietuvos technikos bibliotekoje juos apžiūrėti galima iki balandžio 27 d. Įėjimas laisvas.

 

Konkursą „Knygų namų šviesa“ organizavo LR švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.


Užsisakykite naujienas