‹ Atgal

„Baltų lankų“ renginiai Vilniaus knygų mugėje

Paskelbta 2016-02-19 21:39:56

Leidyklos įnirtingai ruošiasi artėjančiai Vilniaus knygų mugei ir pateikia informaciją, kokius renginius suplanavo šiam renginiui. Šįkart informacija apie tai, ką mugėje pristatys leidykla „Baltos lankos“.

 

Naujausios lietuvių autorių knygos

 

Kristina Sabaliauskaitė – viena reikšmingiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų, bestseleriais ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Lenkijoje tapusių istorinių romanų ciklo „Silva rerum“ autorė, pristatys apsakymų anglų kalba rinkinį „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“. Knygą sudaro lietuviškai išleistame rinkinyje „Danielius Dalba ir kitos istorijos“ skelbti apsakymai „Juodieji Franko perlai“, „Vilnerio sugrįžimas“ ir „Vilniaus vėtrungės“, kuriuose atspindimi trys Vilniaus miesto gyvavimo klodai – lenkiškasis, žydiškasis ir sovietinis-nomenklatūrinis, atveriama vis kitokia Vilniaus panorama, ironiškai apmąstoma mūsų istorinė patirtis. 

 

Pokalbis su rašytoja apie jos naujausią knygą „Vilnius. Wilno. Vilna. Three Short Stories“ ir daugiabalses Vilniaus istorijas vyks vasario 27 d., šeštadienį, 14 val. 5.1 salėje. Pokalbyje dalyvaus knygos vertėjas Romas Kinka, diskusiją moderuos leidėjas Saulius Žukas. Po renginio autorė bendraus su skaitytojais ir dalins autografus.

 

Vasario 27 d., šeštadienį, 18 val. Rašytojų kampe bus pristatytas unikalus žurnalistės Jurgos Vilpišauskaitės esė rinkinys „Du miestai ir sala. Trumpos istorijos iš Madrido, Niujorko ir Balio“. Knygos autorė studijavo Madride, vėliau kėlėsi į Niujorką ir Balį. Ten gyvendama, trumpus kasdienius pastebėjimus laiškais siuntė draugams, o laiškai virto antrąja autorės knyga. Taupiame ir literatūriškai išbaigtame aprašyme susipina aplinkos detalės, vietinių žmonių dialogai bei kultūriniai fragmentai. 

 

Knygos pristatyme dalyvaus kūrybinės agentūros „New!“ vadovas Tomas Ramanauskas, režisierius Ignas Jonynas.

 

Vasario 28 d. rytą, 10 val., 5.1 salėje visus, besidominčius istorija, į susitikimą kvies ir savo naująją knygą „Galia ir tradicija. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminių istorijos“ pristatys istorikas medievistas, Vilniaus universiteto profesorius Rimvydas Petrauskas. Knygoje  pasakojama, kaip atsiranda ir išnyksta, kaip prisimenamos ir užmirštamos Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės diduomenės giminės. Kiekvienas skyrius – tai ir atskiros giminės istorija, ir su ja susijusio Lietuvos istorijos aspekto aptarimas.

 

Renginyje dalyvaus filosofas Vytautas Ališauskas, filosofas, politologas Alvydas Jokubaitis, renginį moderuos istorikas Artūras Vasiliauskas. Po renginio knygos autorių galėsite sutikti „Baltų lankų“ leidyklos stende, kur jis bendraus su skaitytojais bei dalins autografus.

 

Plačiau skaitykite: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/literatura/baltu-lanku-renginiai-vilniaus-knygu-mugeje-286-584175


Užsisakykite naujienas