‹ Atgal

V. Mickaus knygos „Mūsų likimai“ pristatymas

Paskelbta 2018-06-12 23:58:50

Birželio 26 d. 17 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Renginių salėje vyks V. Mickaus knygos „Mūsų likimai“ pristatymas. Knyga sudaryta remiantis tremtinių biografijos faktais.

Okupacinė valdžia ištremdama, įkalindama ar nužudydama daugelį Lietuvos žmonių, pirmiausia inteligentiją, siekė palaužti tautos dvasią ir sumažinti ryžtą kovojant su okupantu bei priešintis naujos tvarkos įvedimui. Tačiau ji apsiskaičiavo neįvertindama žmogaus dvasinių jėgų stiprybės, pasikliaudama vien fiziniu ir psichologiniu smurtu.

1991 m., Lietuvai tik atgavus nepriklausomybę, buvusių politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Klaipėdos skyrius nusprendė pastatyti paminklą, o vėliau ir memorialą, lietuvių tautos kančioms atminti.

Memoriale įmūrytas 671 vardinis akmuo su nukentėjusių nuo sovietinio genocido vardais, pavardėmis, tremties ar kalinimo vietovardžiais, datomis ir kt. Vienuose akmenyse įamžinti pavieniai asmenys, kituose – šeimos ar net kelių šeimų atminimas. Pažymėtina, kad po karo ištuštėjusioje Klaipėdoje rado prieglobstį daug asmenų, kurie, slėpdamiesi nuo akylaus sovietinių represinių struktūrų dėmesio arba grįžę iš tremčių ar lagerių ir negalėdami apsigyventi tėviškėje, įsikūrė čia. O artimųjų kapai liko kažkur...

Šie akmenys, sunešti pačių nukentėjusių arba jų šeimos narių, liudija apie tragišką daugumai Lietuvos žmonių ir visai Lietuvai pokario istoriją. Kiekvienas, tarsi, atnešė čia savo tremties, kalinimo ar netekčių skausmo dalelę. Akmuo prie akmens, biografija prie biografijos, likimas prie likimo ir susidaro pakankamai išsamus ir šiurpus to laikmečio vaizdas.

Renginys nemokamas


Užsisakykite naujienas